Prášil (68') - Vyvial T (65'), Merta R., Slíva, Warzecha. - Kocúr, Huška, Kozel, Burda - Vrtný, Kusý

Branky:

13' Kusý

14' Vrtný

28' Michalík

33' Fojcik (vlastní)

37' Niemiec

64' Kajzar

73' Kajzar

88' Slíva

96' Strack

Komentář k utkání místopředsedy Martina Poledníka

Rozhodčí : Kleinhampl K., Ondraszek T., Turoň L.  výborní pro domácí !!!!

Od začátku utkání byla vidět snaha palkovických, která se projevila v 7 minutě. Po přihrávce Vrtného střílí v pádu Kozel, ale brankář domácích vyrazil. Následně v 8 minutě utkání Kusý hlavičkuje po rohu Slívy do spojnice tyček. Ve 13 minutě opět Slíva našel Kusého, který už se nemýlil a přesně umístěnou hlavičkou k tyči otevírá skóre 0:1. V 18 minutě Huška vysunul přihrávkou Burdu a ten krásně sklepl Vrtnému, který střelou z první zvyšuje na 0:2. Ve 23 minutě hráč písku po centru hlavičkuje těsně mimo. Následující 23. minuta opět nabízí gólovou radost hostů a to po krásném obloučku Hušky v šestnáctce našel Kozla a ten se nemýlí - 0:3. Ve 28 minutě soupeř nacentroval míč do naši šestnáctky, kdy gólman Prášil pouze vyrazil míč k soupeři a po několika dorážkách Písek snižuje na 1:3.  Ve 33 minutě po rohu Slívy si Písek dal vlastní gól 1:4. V 37 minutě zahrával písek trestný kop a po trmě vrmě snižíl dorážkou z malého čtverce na 2:4. V 45 minutě Písek zahodil gólovou šanci a velmi nepřesný hlavní rozhodčí  ukončil první poločas.

V 52 minutě jsme zahrávali trestný kop, který neskončil gólem a o deset minut později důrazný hráč Písku snižuje na 3:4. V 68 minutě po ataku hráče soupeře se zranil brankář Prášil a do branky musí hráč z pole Huška. Místo Prášila nastoupil do pole Strack. V 72 minutě nového brankáře Hušku po nedůrazu naší obrany obloučkem přehazuje hráč Písku Kajzar a srovnává na 4:4. V 73 minutě však mohl nastat kritický zlom po střele domácích, která trefuje ruku u těla kapitány Merty. Na takovou příležitost čekal snad hlavní rozhodčí věčnost a píská penaltu!! V této chvíli se mohl Huška stát hrdinou zápasu, a taky se že ano! Krásně vystiženou stranou zneškodňuje pokutový kop na roh a posílá Písek do kolen! V 88 minutě Vrtný  vyslal Slívu  do šance a ten zamraženému Písku dává vedoucí gól!!. V nastaveném čase v 94 minutě Strack po přihrávce Kozla zvyšuje na 4:6. V tu chvíli by se Písečtí raději zahrabali pod trávník, ale ten byl tak tvrdý, že to nešlo. Rozhodčí už nemá šanci nic vymyslet a raději zápas končí. Závěrem je NUTNO zmínit, že Kusý byl asi několikrát krát faulován z toho minimálně tři brutální zákroky zezadu, které by bylo mimo oblast Písku potrestány žlutou neli červenou kartou!

A jak to viděl předseda FO Pepa Bílek? "Jak napovídá výsledek,byla to "divočina".Přijeli jsme oslabeni o několik hráčů (chyběl brankář Smolík). Začali jsme výborně,po 25.minutách jsme po třech krásných brankách vedli 0:3. Domácí s velkou pomocí rozhodčích ještě do poločasu snížili na 2:4.Druhý poločas byl hodně dramatický, domácím se podařilo z 1:4 nakonec vyrovnat na 4:4.Nervozita stoupala,nakonec došlo

i k incidentu, kdy mě napadl domácí gólman Pindor. Tento "zákrok"zůstal zcela nepotrestán. Domácí pořadatelská služba neexistovala ,zcela "vyhořela". Blahopřeji klukům k vítězství,přes nepřízeň rozhodčích zaslouženě vyhráli." Názor trenéra Petra Baumana Věděli jsme,že nás v Písku čeká těžký zápas.Navíc jsme do Písku jeli oslabeni, citelná byla zvláště neúčast Pavla Smolíka. Připravovali jsme se i na to, že rozhodčí budou pomáhat domácím. To se také plně projevilo. Zápas byl silně vyhecovaný. Kluky musím pochválit za velmi dobrý, taktický a zodpovědný výkon. Nezlomilo je ani srovnání skóre z 1:4 na 4:4, ani následná penalta ,kterou Honza Huška, (vystřídal zraněného Plašila), chytil. V závěrečných minutách se na místě stopera osvědčil Dan Kusý. Naše výhra byla zasloužená, přidali jsme ještě další dva góly

z brejkových situací. Těší mě,že se i v tak složitých podmínkách vyhrálo a v mužstvu se udržela vítězná nálada. Budeme ji v dalších zápasech (už v sobotu v Mostech) moc potřebovat"! Dovětek k rozhodčím od Vl. Martínka. Ve všech našich jarních zápasech jsme zaznamenali velmi dobré výkony rozhodčích.Pískali rovinu,nestranili žádnému ze soupeřů. V Písku to bylo ale jednoznačné, výrazná pomoc domácím byla evidentní. Bylo by moc dobré, kdyby se ve zbývajících utkáních jarní části potvrdila nesporná kvalita a nestrannost okresních rozhodčích. Aby tak bylo naplněno známé pořekadlo "výjimka potvrzuje pravidlo".  Aby to, co předváděli rozhodčí v Písku, byla opravdu jen výjimka!  Bylo by to ku prospěchu fotbalu na okrese.