Smolík - Vyvial, Merta, Musil, Magera, - Burda, Huška, Slíva, Kozel - Kusý(76'), Vrtný

41' Vrtný

42' Vrtný

54' Vrtný

Komentář Vl. Martínka

V posledním domácím utkání jarní sezony hostily Palkovice fotbalisty z Nebor. Předcházející výsledky obou mužstev napovídaly, že by se mohl hrát útočný a ofenzivní fotbal. Tato očekávání se od prvních minut utkání také zcela naplnila.

První gól zápasu nenechal na sebe dlouho čekat. Už v 9.minutě poslal Patrik Burda po úniku z pravé strany výborný centr před hostující branku a Lukáš Slíva trefil neomylně síť - 1:0. Ve 14.minutě výbornou kombinační akci dvojice Kusý - Vrtný, zakončil znamenitou polo vysokou střelou Patrik Burda - 2:0. Hosty ale ani dvou gólový náskok domácích nezlomil a i nadále zle

ohrožovali domácí branku. Branky se dočkali v 18.minutě, kdy po dvou zablokovaných střelách se dostali k míči i na potřetí a David Lipowský zblízka překonal brankáře Smolíka - 2:1. Ve 35.minutě střílí Palkovice už svůj třetí gól. Prudký přízemní centr z levé strany doráží za záda gólmana hostů Dan Kusý - 3:1. Závěr prvního poločasu patřil zcela Honzovi Vrtnému. Ve 41.minutě ho výbornou přihrávkou našel Honza Huška - 4:1. O minutu později byl úspěšným nahrávačem pro změnu Lukáš Slíva a nejlepší střelec domácích i druhý "sólový nájezd" bezpečně proměnil - 5:1.

Také druhý poločas začal gólovou šancí domácích (50.minuta - L.Slíva). Další změna skóre přišla už v 54.minutě utkání. Hlavním aktérem byl opět Honza Vrtný, když čistě odebral míč stopérovi Nebor a opět - jak jinak - "solovým nájezdem" překonal gólmana Pyszka - 6:1. Svým třetím gólem v utkání tak završil klasický hattrick (3 branky za sebou!). Hosté ale ani za tohoto stavu

nerezignovali a v 73.a 78.minutě musel zasahovat Smolík. V 82.minutě ho zachránila pouze tyč. Za zmínku stojí ještě aspoň dvě šance Palkovic. V 67.minutě našel Honza Huška výborným pasem rozběhnutého Patrika Burdu, jenže jeho střela minula hostující branku. Poslední gólová šance přišla v 84.minutě, kdy Tomáš Kozel nenašel svoji přihrávkou před prázdnou bránou zcela volného"veterána" Martina Poledníka.

Vítězstvím a ziskem tří bodů si Palkovice pojistily celkové čtvrté místo v soutěži.Připočteme-li k tomu vítězství palkovických dorostenců v okresním přeboru a jejich postup do krajské soutěže, mohla by v Palkovicích s právě končící sezónou panovat spokojenost. Méně spokojenosti však vzbuzoval pohled na lavičku náhradníků. Pouze dva "veteráni" - J.Lesniak a M.Poledník - to ukazuje, že hráčský kádr potřebuje jistou "mobilizaci".Určitě k zamyšlení pro trenéra Petra Baumana.

V posledním kole zajíždějí Palkovice k mistrovskému utkání do Vojkovic,kde se v sobotu  16.června od 17.00 hodin střetnou se sestupujícím celkem domácích fotbalistů.