Smolík - Vyvial T, Király(80'), Merta R., Magera - Strack(70'), Huška, Slíva (84'), Burda - Kusý, Kozel

Poledník (84') , Závodný (70'), Lesniak (80')

73' Kusý

76' Kozel

83' Lipowski

Komentář k utkání Vl. Martínka

Tentokrát jen malá skupinka palkovických fandů viděla jednoznačné a zasloužené vítězství fotbalistů z Palkovic, kteří svým výkonem bohatě odčinili neúspěšný 2.poločas a konečný výsledek v domácím utkání s Nošovicemi. Přestože v sestavě opět došlo k několika "vynuceným" změnám, nemohl nastoupit Honza Vrtný pro natažený stehenní sval a Tomáš Skurka - odražená pata. Další změna byla už "nevynucená" a to, že nenastoupil Roman Kocúr (nevyjasněné vztahy

v mužstvu). Palkovičtí zmobilizovali síly a po dvou porážkách opět začali, (doufejme),novou vítěznou sérii.

Domácí, přestože vysoko prohráli úterní dohrávku s Pískem, začali odvážně se snahou krátkými přihrávkami přehrát záložní řadu hostů. To se jim však dařilo pouze prvních 15. minut. Poté se zlepšila hra palkovické zálohy a taktovky se ujal Honza Huška, který byl ústřední postavou zápasu. Běhal, přihrával a dostával se do šancí. Největší z nich "zahodil" ve 45.minutě,kdy hlavou trefil břevno a odražený balon poslal zblízka nad bránu domácích. Hušku v záložní řadě velmi dobře doplňoval Lukáš Slíva, a to jak v defenzivní, tak i ofenzívní činnosti. Právě v defenzívě naopak zaostával mladý Přema Strack, který potřebuje získat více herních zkušeností.

Ve výborném světle se ukázal Dan Kusý, své si odehrál i Patrik Burda a Roman Merta. Stabilní oporou byl opět Pavel Smolík,který svými výkony dodává mužstvu potřený klid. Příjemným překvapením byl návrat na hřiště Marka Závodného, který po delší době zaviněné vleklým zraněním úspěšně absolvoval dvacet zápasových minut. A jak padaly branky? Skóre otevřel ve 34.minutě Honza Huška. Druhý gól přidal Tomáš Kozel polo vysokou střelou. Třetí branku zařídil povedenou střelou v 59.minutě Dan Kusý. Ten stejný hráč v 73.minutě  klasickým "bodlem" prostřelil domácího gólmana. Od této chvíle Palkovice zcela ovládly hru a bylo jen otázkou, jaké bude závěrečné skóre. Poslední gól hostů vstřelil po vykombinování celé domácí obrany v 76.minutě hezkou střelou Tomáš Kozel. Domácí pak zkorigovali  vysokou porážku čestným gólem v 83.minutě. Výsledek utkání byl natolik jednoznačný, že pan hlavní rozhodčí Suzska si mohl odpustit některé obrácené výroky ve prospěch domácích.            Vítězstvím si Palkovice upevnily 3.místo v tabulce okresního přeboru.V následujících dvou domácích utkáních přivítají Palkovice v derby utkáních fotbalisty Metylovic a Kozlovic. A to je ta nejlepší pozvánka na palkovický stadion.

Oko diváka Biziho

Branky      : Kusý 2, Kozel 2, Huška  Střelci       : VRTNÝ 16, Strack a Kozel po 6, Huška 5, Kocúr a Kusý po 4, Svobodník, Merta R. a Slíva po 3, Musil 2, Skalický a Garba po 1 + 2 vlastní = celkem 56 gólů ve 21 zápasech = 2,67 g/z Penalty     : beze změny - celkem my 4/3, proti nám 6/3 Rozhodčí : SUSZKA  -  Turoň, Tacina  - vzhledem k průběhu zápasu neměli problémy ...

Oko diváka : - odčiněná domácí prohra na horké "polské" půdě ... - 1. poločas byl více-méně vyrovnaný, ve druhém už jsme dominovali a stříleli krásné góly - i domácí snížili na 1:5 krásnou střelou ... - Hrádek v mezihře nebyl špatný, ale měl špatný útok a děravou obranu ... - králem na hřišti byl opět Bejkr... - je až neuvěřitelné, kolik toho stále Honza Huška oběhá ... - prostě tentokrát nikdo nezklamal, snad jen neuvěřitelné nízká kulisa fandů z Palkovic - pouhých 6 lidí, ostatní asi dali přednost hokeji...  - příště derby  :  PALKOVICE  -  METYLOVICE  (na podzim 1:2)  v sobotu 19. května 2018 v 17,00 hod   !!!!!