top of page

TJ Sokol Palkovice-TJ Metylovice 5-2 /3-1/

Sobotní slunečné, i když už trošku studené odpoledne, patřilo v Palkovicích opět fotbalu. Po důležitém vítězství v Janovicích (3:2), přivítali domácí fotbalisté na svém hřišti fotbalisty sousedních Metylovic. Zatímco palkovičtí byli v aktuální tabulce okresního přeboru s 23 body na 4.místě,Metylovice tabulku se získanými 5 body na 15.místě spolu s Chlebovicemi uzavíraly. Samotný průběh utkání propastný rozdíl mezi oběma mužstvy plně potvrdil.

Utkání začalo tak, jak už bývá v Palkovicích zvykem, pěkně z "ostra", golem v úvodu zápasu. Hned v úvodní minutě zaútočili po pravé straně Bača s Neuwirtem a k odraženému míči se těsně za šestnáctkou dostal Huška a pěknou polo-vysokou střelou nedal gólmanovi Metylovic šanci a otevřel skóre utkání - 1 : 0.Zdálo se, že rychlé vedení domácí uklidní a obvyklý palkovický brankostroj bude pokračovat. Opak byl však pravdou. Hosté, kteří přijeli do Palkovic především bránit, začali se, díky laxní hře domácí obrany, stále více pouštět do nebezpečných protiútoků a vytvářeli si i slibné šance. V 7.minutě byli blízko vyrovnání po hrubce jednoho z domácích obránců. Podobně se jim vedlo v minutě jedenácté, ale v 16.minutě se už vyrovnání dočkali. To po jedné z dalších chyb se dostal metylovický útočník až před brankáře Smolíka a na dva krát dostal míč do prázdné branky - 1 : 1.I nadále se však hrálo po většinou polovině hostů, góly však nepřicházely a nepřesnosti ve hře domácích v počtu zkažených přihrávek narůstaly. Domácí se dočkali ve 35.minutě,kdy po hlavičce Kocicha se k dorážce dostal Vrtný a vrátil domácím vedení - 2 : 1.K jakému si uklidnění v řadách palkovických fanoušků došlo ve 42.minutě, kdy po střele Vrtného dostal míč do metylovické branky Slanina - 3 : 1.První poločas i přes vstřelené branky se domácím příliš nevydařil, výsledek byl daleko lepší než předvedená hra.

Tak jako do zápasu, tak i do druhého poločasu vstoupili domácí gólově. Po nakrátko zahraném rohovém kopu a centru Neuwirtha se do listiny střelců zapsal vydařenou hlavičkou Vrtný - 4 : 1.Herní převaha palkovických pokračovala, ale souběžně s ní pokračovaly i chyby domácí obrany. K další z nich došlo v 74.minutě,kdy hosté po jednom z proti útoků snížili na 4 : 2.Domácí i nadále hosty tlačili, zahrávali několik rohových kopů, vytvářeli si šance, ale i ty nejvyloženější gólem neskončily. Příkladem budiž situace, kdy pět domácích postupovalo na dva hostující obránce a přesto tato šance gól nepřinesla. Až v 79.minutě se probil Vrtný do malého vápna a přízemní střelou zvýšil vedení domácích a uzavřel skóre utkání na konečných 5 : 2.

Utkání se domácím i přes pět vstřelených branek mnoho nevydařilo. Výsledkově ano, herně už méně. Opět chyběly některé opory (v obraně především Závodný).Mnozí zahráli pouze svůj slabší standard. To ale na kvalitní výkon nestačilo. Ve hře bylo hodně zkažených a nepřesných přihrávek. Na vině byl ovšem částečně i hodně drnovitý trávník, na kterém balón dost často neposlouchal. Na následující tři soupeře by však takovýto výkon byl asi málo. Tentokrát se palkovičtí fandové mohli radovat pouze z dosaženého výsledku a vítězství, ne však z předvedeného výkonu svých hráčů.

Příští utkání sehrají Palkovice v neděli 24.října od 14.30 hodin v Milíkově proti domácím fotbalistům.