top of page

TJ Milíkov-TJ Sokol Palkovice 2:3 (1:0)

Podzimní fotbalová sezóna se pomalu blíží ke svému závěru. Počasí ale zatím fotbalu přeje a tak se i další kolo okresního přeboru hrálo opět za hezkého slunečného počasí.

Palkovičtí fotbalisté zavítali na hřiště aktuálně devátého mužstva tabulky, které na domácím hřišti prohrálo pouze jednou a to z Nošovicemi 1:3. Pokud hosté chtěli udržet kontakt s čelem tabulky, museli v Milíkově bodovat naplno. A nebyla to vůbec lehká úloha.

První střelu na branku vyslali hosté ve 4.minutě, domácí brankář byl však připraven. Podobně tak tomu bylo i v minutě 19-té, po trestném kopu Burdy. Hosté byli aktivnější a do 15-té minuty zahrávali čtyři rohové kopy. Nejvíce zaměstnaným hráčem na hřišti byl domácí brankář, který zlikvidoval několik nebezpečných centrovaných míčů. Ve 35.minutě minutě už byl i on překonán, zastoupil ho ale jeden z obránců a míč z brankové čáry vykopl. O chvíli na to byl v šanci Vrtný,

ale po Burdově přihrávce z 10-ti metrů přestřelil. Další šanci nevyužil ani Merta a tak po svém prvním rohovém kopu udeřili domácí. Na přesnou hlavičku domácího hráče neměl gólman Smolík šanci zareagovat - 1 : 0. Naděje na vyrovnání byla ve 43.minutě,kdy ale Burdovu tečovanou střelu z trestného kopu brankář Milíkova zlikvidoval. Do kabin se tak odcházelo za

stavu 1:0 pro domácí.

Druhý poločas začali hosté velice svižně. Ve 48.minutě po Burdově vhazování Vrtný hlavou prodlužoval míč do pokutového území a domácí obránce ve výskoku zahrál rukou a kopala se penalta. K ní se postavil Vrtný a tentokrát bezpečně proměnil - 1 : 1. Hosté po vstřelené brance ožili a vytvořili si i další šance. Hezké střely Vrtného a Merty však mířily mimo. Svůj cíl si nenašla ani krásná střela Burdy ze 35 metrů, která "pouze" rozezvonila tyč domácí branky. V 60.minutě byl v obrovské šanci Bača, ale místo střely z bezprostřední blízkosti volil přihrávku. Přišla však 64.minuta a palkovický rohový kop, který dokázal proměnit v gól Kozel - 1 : 2. Málem osudovou se pro hosty stala 75.minuta utkání. To stopér Kocich, oslněn sluníčkem, správně neodhadl let balónu a odrazem od vlastních zad poslal do sólového nájezdu na hostující branku domácího útočníka. Smolík sice jeho lehkou střelu tečoval, ale při snaze zabránit gólu si sám srazil balón za brankovou čáru-2:2.

Skóre ve prospěch hostů mohl změnit o chvíli později Merta, který se dostal sám před brankáře, ale tak dlouho váhal se střelou, až mu obránce míč ukopl. Příležitost na gól měl i Kusý, který ale střílel nad. V 88.minutě se ale hosté přece jen dočkali. To Kusý vyhrál hlavičkový souboj a poslal balón před domácí branku, kde se nejlépe orienoval Bača a zajistil hostům vítězství 2:3.

Palkovičtí fotbalisté znovu potvrdili, že druhé poločasy umí a stejně jako v Janovicích zápas v dramatické koncovce rozhodli ve svůj prospěch. Mužstvo, (kterému opět chyběly některé opory), má opravdu svoji sílu a umí zabojovat i ve chvílích, kdy se mu nedaří. Jako celek zahrálo hlavně ve 2.poločase výborně. Zvlášť bych (už po několikáté) vyzvedl výkony Burdy a Závodného, kteří kralovali v defenzívní činnosti. Pochvalu za výborný výkon však zaslouží i všichni ostatní.

Do konce podzimní části chybí odehrát poslední dvě kola, která rozhodnou hlavně o pořadí na čele tabulky. Palkovice v nich hrají ve čtvrtek 28.9. od 14,30 hodin v Hrádku a v sobotu 30.10. doma s Vojkovicemi. Byla by opravdu škoda nevyužít nabízené šance hrát o špici tabulky. K tomu bude ale nutné zopakovat výkon z Milíkova a získat vele důležitých šest bodů do tabulky.