top of page

TJ Janovice-TJ Sokol Palkovice 2:3 (0:0)

Fotbalový okresní přebor se o uplynulém víkendu přehoupl do své třetí třetiny.

Palkovickým fotbalistům přisoudil los tohoto kola soupeře z nejtěžších - Janovice na domácím hřišti, kde zatím neokusily hořkost porážky. Šlo o souboj dvou mužstev z čela tabulky, kdy se, řečeno fotbalovou "hantýrkou", hrálo o šest bodů. Oba soupeři si toho byli plně vědomi.

Hrálo se na pečlivě připraveném trávníku za slunečného, ikdyž větrného počasí. Od toho se odvíjel i samotný úvod zápasu. Úvodních 10 minut se hrálo oboustranně opatrně, hra byla vyrovnaná, hrálo se bez střelby na branku. A to až do 15.minuty,kdy hosté zahrávali první rohový kop. Postupem času začali být aktivnější domácí. A ve 23.minutě se dostali do první větší šance. Brankář Smolík však hlavičku janovického útočníka zneškodnil. Hosté odpověděli pouze slabou

střelou Vrtného do náruče domácího gólmana. Janovice několikrát zahrozily, ale pozorně hrající obrana Palkovic odolávala.

Druhý poločas začali aktivněji domácí a v hned ve 48.minutě si vytvořili obrovskou šanci ke skórování, když střelu jednoho z domácích útočníků bravurně nohama zneškodnil brankář Palkovic Smolík. Pak přišla diskutabilní 58.minuta utkání, kdy rozhodčí Z. Mudra nařídil proti hostům pokutový kop za faul stopera hostů v rohu pokutového území. Domácí Červeňák se nemýlil a poslal domácí do vedení - 1:0.Po zahrání pokutového kopu při odkopu míče od branky trefil brankář Smolík na vzdálenost osmi metrů domácího fotbalistu, za což obdržel od hlavního rozhodčího červenou kartu. Do brány se postavil stopér Kocich a začala více jak 30-ti minutová přesilovka domácích. A v ní se děly věci! Ale předpokládaný tlak domácích nepřicházel, hosté se umně bránili a vyráželi do rychlých brejků. V 63.minutě zahrávali hosté trestný kop z poměrně výhodné vzdálenosti, Vrtný ale trefil pouze zeď domácích a dorážku Závodného chytil janovický brankář. Přišla však 68.minuta a hosté se dočkali zaslouženého vyrovnání.1:1. Střelcem byl velice aktivní Bača. O chvíli později byl stejný hráč opět ve veliké šanci, balón ale dostal na "dlouhou nohu" a domácí brankář zachránil. V 71.minutě však domácí přesto inkasovali po druhé. To si na centr z pravé strany naběhl střídající Kozel a pohotově poslal hosty do vedení - 1:2. Palkovice, ikdyž pouze s 10 hráči, dále zle zatápěli domácí obraně a v 80.minutě navršili vedení na 1:3. To po dlouhém výkopu brankáře Vrtný hlavou prodloužil do běhu Slaninovi, který přesným centrem našel před brankou Neuwirtha a ten v 80.minutě zvýšil na dvou gólový rozdíl. Domácí sice ještě v 85.minutě snížili na 2:3,to však už nic nezměnilo na palkovickém vítězství.

Bylo to ale těžce vybojované vítězství. Přesto, (jak už to v posledních zápasech bývá pravidlem),opět v sestavě chybělo několik opor, mužstvo zahrálo výborně a prokázalo svoji sílu. Rychlí a technicky zdatní Bača se Slaninou dokonale rozebrali domácí obranu, hru dirigoval a usměrňoval Vrtný, celá obrana zahrála svůj vysoký standard. Ale přece jen si dovolím jmenovat

dva hráče, kteří malinko vyčnívali - Závodného a Burdu. Jako celek mužstvo zaslouží za předvedený výkon absolutorium.

A ještě poznámka k rozhodčím, ikdyž ve svých komentářích výkon rozhodčích nehodnotím, tentokrát udělám výjimku. "Nedomluva " a "nesoulad" těch obou starších byla do očí bijících" Zvláště proto, že všechny špatné verdikty byly vždy v neprospěch hostů....Příjemnou kapitolou byla účast palkovických fanoušků, kteří početně i svými projevy vysoce převyšovali fandy domácích.

V sobotu 16.října od 14,30 hodin se v Palkovicích představí fotbalisté sousedních Metylovic.