top of page

Stachovice-Palkovice 2:1 (1:0)

Soupeřem palkovických fotbalistů v dalším kole 1.B. třídy byli fotbalisté Stachovic. Na

úvod dnešního reportu proto malý místopis. Stachovice jsou obcí novojičínského okresu,

která je součástí Fulneku. Její fotbalisté jsou podobně jako naši nováčkem krajské soutěže,

kde si v zatímním průběhu vedou velmi dobře a jsou se ziskem 26 bodů pouhé čtyři body

za vedoucí Kopřivnicí. Utkání ve Stachovicích bylo proto pro palkovické velkou motivací.

Už před utkáním bylo ale zřejmé, že hostům nastanou problémy se složením mužstva. Což

se také nakonec i potvrdilo.

Sestava Palkovic: Smolík Pavel

- Závodný – Farský – Kocich (75´ Poledník) – Vyvial –

- Bača – Neuvirth – Merta – Sedlák –

- Vrtný – Kusý (11´ Smolík Dominik) - Diváků: 220

Po vyrovnaném začátku se jako první dostali ke střele hosté, ale hlavička Sedláka mířila

mimo. Postupně ale začali přebírat iniciativu ve hře domácí a začali si i vytvářet šance. Do

18.minuty byli třikrát ve výborných příležitostech, brankář Smolík však byl vždy na svém

místě a zachránil hosty od pohromy. Běžela ale 34.minuta, když domácí poslali dlouhý balón

za palkovickou obranu a sprintérský souboj se stopérem Kocichem vyhrál domácí útočník.

Ten až skoro od rohového praporku obstřelil vyběhnuvšího Smolíka a trefil síť hostující

branky – 1:0. Nadějné proti útoky hostů končily vždy na nepřesném střeleckém zakončení.

Sedlák ani Vrtný netrefovali domácí branku. Vyrovnání nepřinesl ani nadějně rozehraný

trestný kop ve 42.minutě. Poločas tak skončil vítězstvím domácích 1:0.

Druhý poločas začali lépe hosté. V dobré pozici před domácí brankou se ve 48.minutě

ocitl Neuwirth, ale nedokázal vystřelit. Na druhé straně zachraňoval Smolík, když nohama

zlikvidoval domácí nájezd. Snaha hostů o vyrovnání byla viditelná, chybělo jí však přesnější

zakončení, tak jako v 57.minutě po střele Vrtného. Ten se ale jako střelec zaskvěl až v 70-té

minutě, kdy z 18 metrů perfektně trefil míč k pravé tyči domácí branky – 1:1. V minutě 80-té

byly palkovičtí blízko k vítězství, proti byla ale rohovém kopu tyč domácí branky. Rozhodlo se

ale v minutě 83-třetí. Domácí rozehráli trestný kop po zkráceném rohu tak dokonale, že po

hlavičce domácího útočníka brankář Smolík musel kapitulovat – 2:1.

Šance na vyrovnání však ještě přišla v 90.minutě. A byla to vlastně šance dvojnásobná.

Nejprve Sedlákovu bombu z vyložené pozice vyrazil domácí brankář a následnou dorážku

vykopl domácí obránce z prázdné branky. Opravdu jen pro silné povahy…..

Přes porážku Palkovice ve Stachovicích nezklamaly. Na rozbahněném terénu sehrály s

domácími fotbalisty více než vyrovnanou partii, opět (na podzim už pokolikáté?), chybělo

pouze kousek toho pověstného „pokakanýho štěstíčka“. Problémem byl i nedostatečný

počet hráčů, připravených k utkání. Pro nemoc, zranění či z jiných důvodů chyběli Reiský,

Slanina, Burda, Huška, Hrabovský, Chrascina, Bittala a Donč. A to ještě Bača nastoupil k

zápasu se sebezapřením a s ovázaným kotníkem. Nemluvě o smůle Kusého a Kocicha, kteří

museli být pro zranění nahrazeni brankářem Dominikem Smolíkem a vedoucím mužstva

nestárnoucím Martinem Poledníkem.

Do konce podzimní části zbývají odehrát poslední dvě kola. Spodní část tabulky je hodně

bodově vyrovnaná a zamotaná, záležet bude na každém získaném bodu. Palkovice čekají

těžší soupeři, doma v sobotu 29.října od 14,30 hodin Jeseník n.O. a o týden později v sobotu