top of page

Smilovice - Palkovice 1 : 5 (0:3)

Krajská soutěž 1.A třída pokračovala o uplynulém víkendu svým dalším kole a přehoupla

se tak do své druhé poloviny. Palkovice zajížděly do Smilovic, které nečekaně vyhrály v

Kopřivnici 5:1 a byly favoritem utkání. Hosté z Palkovic zatím marně čekali na první výhru

na hřišti soupeře, ikdyž jak v Albechticích, tak v Lískovci k ní měli hodně blízko. Nakonec

se role favorita nenaplnila a palkovičtí dosáhli na první vítězství venku.

Sestava Palkovic:                                                         Kocich

Burda (84‘ Závodný) – Farský – Kožušník – Kavka

Neuwirth – Merta – Mrkvička – Slanina ( 80‘ Ryška)

Vrtný – Kusý

Trenér: Libor Bilas

Asist.trenéra: Jaroslav Merta

Rozhodčí: Martin Tomai – Lumír Ivanský – Vojtěch Kubáček

Diváků: 80 (z toho větší polovina z Palkovic!).

Utkání začalo z obou stran opatrně. Už ve 2.minutě udělali domácí hrubou chybu při

rozehrávce od vlastní brány, ale Vrtný s Kusým ji nepotrestali. Podobnou chybu „vyrobili“

domácí i v minutě sedmé, ale tady už se Dan Kusý nemýlil a střelou do „prázdné“ dostal

hosty do vedení – 0:1. Na další gól, opět do domácí branky, si diváci museli počkat do

26.minuty. To Honza Vrtný z dálky (snad ze 35 metrů !), překvapil domácího golmana a

táhlou střelou dostal hosty do dvou brankového vedení – 0:2. Nejlepší střelec Palkovic

uplynulých sezón potvrdil svoji střeleckou formu a po samostatném průniku zvýšil v 31.

minutě vedení hostů  – 0:3. Poločas tak skončil zaslouženě vysokým vedením hostů.

Po přestávce se očekával zvýšený tlak domácích. První slovo však měli hosté, když ve

46.minutě Vrtného hlavička jen těsně minula horní růžek domácí branky. Domácí se však

přece jen dočkali. Ve 48.minutě posoudil hlavní rozhodčí Tomai střet hostujícího obránce

v šestnáctce s domácím útočníkem jako nedovolený a nařídil pokutový kop. Ten domácí

hráč Pryczko proměnil – 1:3.

Ani po kontaktní brance se ale zvýšený herní tlak domácích nedostavil. A to ani přesto,

že v 50.minutě chyboval při rozehrávce od branky hostující gólman Petr Kocich, domácí

však odkrytou palkovickou branku netrefili. V 63.minutě se svým typickým způsobem po

levé straně prosadil Lukáš Slanina, poslal balón před branku domácích, kde jeden z

obránců zahrál v pádu rukou a kopala se penalta na druhé straně. Postavil se k ní, kdo

jiný, než Honza Vrtný a bezpečně ji proměnil – 1:4. V 78.minutě byl v samostatném úniku

dobíhajícím obráncem faulován Honza Vrtný a za faul obdržel domácí Klimek červenou

kartu. Domácí v 10-ti hráčích rezignovali na výsledek a dovolili hostům v 80.minutě ještě

navýšit brankový rozdíl na konečných 1:5. Střelcem byl opět po kombinaci s Danem

Kusým Honza Vrtný. Za zmínku stojí ještě další šance hostů v 85.minutě, kdy Honza Vrtný

nastřelil tyč, od níž se balón odrazil do náruče domácího brankáře Kroužka.

Palkovčtí fotbalisté zvítězili zcela zaslouženě, ikdyž jejich sestava byla opět poznamená-

na několika vynucenými absencemi nemocných či zraněných fotbalistů. Mužstvo potvr-

dilo své fotbalové kvality, hrálo koncentrovaně, nepouštělo domácí do brankových příle-

žitostí. Na rozměrově kratším hřišti palkovičtí hlavičkáři dobře pokryli nákopy domácích,

na druhé straně Vrtný s Kusým vyhrávali hlavičkové souboje s domácími obránci. Cenné

tři body za vítězství posunuly hosty do středu tabulky a dodaly mužstvu patřičné sebe-

vědomí. A toho bude potřeba hned v příštím kole požehnaně, když do Palkovic přijede

druhé mužstvo tabulky Dobratice s největším počtem nastřílených branek – 28.

Hraje se v sobotu 5.října už od 15.00 hodin. Přijďte naše hráče povzbudit!