top of page

Smilovice B - Palkovice 2:2 (2:1)

Palkovické fotbalisty čekal v nedělním slunečném dopoledni v dalším kole okresního přeboru souboj s rezervou Smilovic na jejím hřišti. A domácí se na hosty z Palkovic připravili náramně. Po sobotní překvapivé porážce Nebor v Tošanovicích a domácí remíze Janovic s Bukovcem, měli hosté ideální příležitost vystoupat v průběžné tabulce až na příčku nejvyšší.

Nepovedlo se, nakonec ale získaný bod za konečnou remízu 2:2, může mít v konečném účtování ještě dosti vysokou cenu..

Domácí fotbalisté to vzali od počátku za správný konec. Po vlažném začátku z obou stran a sedmi minutovém přerušení hry pro zranění jednoho z domácích hráčů, v rozpětí tří minut mezi 16.a 18.minutou "nadělili" hostům dvě branky a dostali se do zaslouženého vedení. Hodně jim k tomu ale pomohly hrubé chyby hostujících fotbalistů. Ti na inkasované góly odpověděli zvýšenou aktivitou, kterou ale značně brzdily nepřesné přihrávky a zbytečně ztracené míče v přechodové fázi. Přesto byly šance, ale střely Vrtného a Slaniny z 23. a 26.minuty neměly šanci domácího gólmana ohrozit. U domácích hrál prim Vlachovič (autor obou branek),který spolu s dalšími třemi hráči "A" mužstva tvořili hru domácích. Palkovice se po několika promarněných šancích přece jen dočkaly. To ve 29.minutě,kdy po Slaninově přihrávce trefil hlavou domácí síť Neuwirt.

Šance hostů narůstaly, ale jejich využití bylo opět mizerné .Do " zahazování" i těch nejvyloženějších šancí se "zapojili" všichni útočníci Palkovic. Slanina, Vrtný ani Bača v samostatném nájezdu neměli dostatek klidu a fotbalového umu na vyrovnání.

Druhý poločas začal stejně, jako skončil ten první. Hned ve 46.minutě byl v super šanci Vrtný, ale nepochopitelně zblízka trefil jen domácího gólmana. Navíc, v 51.minutě zazvonila tyčka domácí branky, ale k dorážce do prázdné brány se už však žádný z palkovických fotbalistů nedostal...Hosté se ale přece jen dočkali zaslouženého vyrovnání, když v 83.minutě utekl po pravé straně Bača a hezkou přihrávkou naservíroval balón Skalickému, který prostřelil domácího gólmana - 2:2.Hosté ale mohli ještě utkání dovést do vítězného konce. To by ale nesmělo být proti břevno domácí branky, po kterém balón poskakoval, až doskákal za branku...

Je skutečností, že palkovickým chybělo pro nemoc a zranění minimálně pět hráčů základní sestavy. To však vůbec nemůže být omluvou pro ty ostatní, kteří "pálili" i ty nejvyloženější šance jako na běžícím páse. Sice nechyběla bojovnost, ale to na stejně hrající domácí nestačilo. Vázla kombinace, bylo hodně nepřesných přihrávek a o nedůrazné střelbě ani nemluvě. Z jednotlivců

byl nejlepší navrátilec Burda, vysoký standard si drží brankář Smolík. Ostatní měli daleko do svých obvyklých výkonů. Zoufalství a zmar pociťovala i početná skupina palkovických fanoušků při neproměňování těch největších tutovek.

Reparát mohou palkovičtí střelci složit už v úterý 28.9.,kdy ve vloženém kole od 15,30 hodin budou hostit na svém hřišti fotbalisty Nebor.