top of page

Písek—Palkovice 1:9 (1:3)

Do konce okresního fotbalového přeboru už zbývají pouhá čtyři kola a tajenka, kdo vyhraje a postoupí do vyšší soutěže, zůstává stále nevyřešena. Oba favorité získávají povinné body a zdá se, že se rozhodne opravdu až v posledním kole ve vzájemném utkání v Neborech. Palkovičtí fotbalisté zajížděli do Písku, kde v minulosti nikdy nebylo lehké vyhrávat.

Tentokrát se ale opět potvrdilo, že mužstvo má svoji sílu a nepřipustilo žádné překvapení. Od prvního hvizdu rozhodčího Kielara bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. V 5. minutě našel Burdův centrovaný balón hlavu Honzy Vrtného, jenže jeho hlavička směřovala pouze do rukou domácího gólmana. Útok za útokem se valil na domácí branku, ale světe div se, uhodilo na druhé straně. To v 9. minutě se domácí dostali poprvé na palkovickou polovinu a hned z toho byl úvodní gól utkání, když po nedůrazném bránění poslal domácí do vedení nešťastný vlastní gól Petra Kocicha. Bylo však opravdu jen otázkou času, kdy přijde na řadu palkovický brankostroj. Vyrovnání se hosté dočkali už v 17. minutě, když přihrávku Patrika Burdy prodloužil Roman Merta až na zadní tyč, kde doklepl balón do sítě Dominik Bača — 1:1. Vedení hosté získali opět zásluhou Dominika Bače, který dorazil brankářem vyraženou střelu — 1:2. Ve 39. minutě se prosadil přízemní ranou i nejlepší střelec okresního přeboru Honza Vrtný — 1:3. První poločas byl jednoznačnou záležitostí hostujících Palkovic, i když své brankářské umění musel podvakrát ukázat i brankář Pavel Smolík.

Druhý poločas byl pokračováním toho prvního. V 56. minutě se po Kocichově přihrávce dostal k míči Dominik Bača a předložil gólovku Tomáši Neuvirtovi. Ten nezaváhal a hosté vedli už 4:1. V 63. minutě se do střelecké listiny zapsal opět Honza Vrtný a v 66. minutě Tomáš Neuvirth. Výborný fotbalový okamžik nastal v 71. minutě. To Dominik Bača obešel několik protihráčů a překonal domácího gólmana po sedmé — 1:7. Góĺu se dočkal i střídající Lukáš Chrascina, když po centru z levé strany dotlačil balón do domácí branky — 1:8. Závěrečnou gólovou tečku pak udělal, kdo jiný než Honza Vrtný, když bezpečně proměnil nařízený pokutový kop — 1:9.

Palkovičtí fotbalisté i přes absenci několika hráčů (Reiský, Závodný, Skalický, Bittala) opět plně prokázali týmový duch a fotbalově přehráli domácí. Ve výborném světle se ukázali kromě střelců především Honza Huška a Patrik Burda, svoji rychlost a fotbalovou dovednost plně prokázal Dominik Bača. Nezbývá, než si zachovat stávající formu, vyhýbat se zraněním a s pokorou se těšit na vyvrcholení soutěže. Už příští domácí zápas s Janovicemi může být tím zápasem rozhodujícím... Hraje se v sobotu 28. května od 17.00 hod.