top of page

Palkovice - Veřovice 6 : 0 (3:0)

Dalším soupeřem palkovických fotbalistů na domácím hřišti byli fotbalisté Veřovic.

Po vítězné dramatické koncovce ve Fryčovicích chtěli domácí potvrdit svoji dobrou

formu a připsat si do tabulky další tři body. A podařilo se jim to dokonale. Od prvních

minut ovládli vývoj utkání a bezbrannému soupeři nastříleli půl tucet gólů. Přitom

podzimní utkání ve Veřovicích skončilo nerozhodně 1:1.

Sestava Palkovic:                                                  Smolík

Burda(61.Pavlas)-Farský-Kožušník-Kocich(75.Ryška)

Neuwirth-Kavka(61.Kaulinec)-Svobodník(81.Mrkvička)-Slanina(81.Bača)

Vrtný – Pánek

Trenér: Libor Bilas

Rozhodčí: Čecháček-Sekula-Němec

Asist. trenéra: Jaroslav Merta

Diváků: 200

Utkání začalo z obou stran rozvážně. První střelu na bránu vyslali ve 4.minutě domácí,

první rohový kop kopali v 7.minutě hosté. Ve 12.minutě se už ale měnilo skóre ve

prospěch domácích. To Lukáš Slanina po levé straně utekl hostujícímu obránci a před

brankou přízemním centrem našel připraveného Jakuba Pánka – 1:0. V 18.minutě se

osmělili hosté, jejich šanci zlikvidoval Smolík. Domácí začali mít fotbalově „navrch“,

hosté začali chybovat v rozehrávce. Po špatném výkopu brankáře Matěj Svobodník

uvolnil Honzu Vrtného, který nezaváhal – 2:0. Ve 28.minutě po příhře Jana Farského

navýšil vedení domácích technickým lobem Lukáš Slanina – 3:0. Šanci k navýšení

vedení měli ještě ve 38.minutě Honza Vrtný, ale střílel nad hostující branku a Adam

Kavka, který ve 44.minutě trefil levou tyč veřovické branky.

Zahajovacích pár minut druhého poločasu patřilo hostům, ve 48.minutě po skrumáži

trefili tyč Smolíkovy branky. To ale bylo z jejich strany pro zbytek zápasu všechno.

Domácí začali mít výraznou územní převahu, bylo opravdu jen otázkou času, kdy přidají

další branky. Stalo se tak už v 58.minutě po rohovém kopu Adama Kavky, který našel

hlavu Honzy Vrtného – 4:0. Do listiny střelců se v 66.minutě zapsal pěknou střelou k tyči

i střídající Lukáš Kaulinec – 5:0. Na šesti brankový rozdíl zvýšil a brankostroj domácích

ukončil v 71.minutě střelec první branky Jakub Pánek – 6:0. Do konce zápasu se už stav

nezměnil a domácí tak mohli spolu s početnou skupinou svých příznivců slavit zisk tří

důležitých bodů, které potvrzují jejich umístění na čele tabulky krajské soutěže 1.B.třídy.

Tak, jak už bývá v Palkovicích dobrým zvykem, hraje se zde pohledný fotbal, okořeněný

hezkými góly ve výborné divácké atmosféře. Domácí získali po příchodu nových hráčů

a hráčů vracejících se po zranění na vylepšení hry ve středu hřiště a útočné síle vůbec.

Doufejme, že to vydrží i do další části sezóny, kdy budou na programu klíčová utkání