top of page

Palkovice-Staříč 1:3 (0:0)

Krajská soutěž 1.B třídy dospěla do své poslední čtvrtiny. Dalším soupeřem palkovických

byli fotbalisté Staříče, kteří v minulém kole doma prohráli s posledním Spálovem 2:3. Domácí

Palkovice hrály doma s vedoucím mužstvem tabulky Kopřivnicí a po velmi dobrém výkonu

jen těsně prohrály 0:1. Sousedské derby utkání mělo tedy ještě o jeden náboj navíc. Snaha

odpoutat se od spodních pater tabulky byla viditelná od prvních minut vzájemného utkání.

Domácí nezačali očekávaným náporem. Zahrávali sice už v 1.minutě rohový kop, to však

bylo na delší dobu všechno. Herním projevem se zcela přizpůsobili hostům, kteří od prvních

minut nikam nespěchali a natahovali hru, jak se jen dalo. Tak proběhlo prvních 20 minut. Zlom nastal ve 22.minutě po Burdově trestném kopu, který nabíhající útočníci domácích „dopravili“ jen na tyč hostující branky a dorážku vyrazil hostující gólman. O chvíli později Bačův centr nenašel před brankou hostů nikoho z domácích útočníků. Ani dobře kopnutý rohový kop ve

28.minutě nepřinesl kýžený gól v hostující síti. Blízko ke gólu byli domácí ve 36.minutě. To

Bača prokličkoval hostující obranou, obešel i brankáře, ale jeho přihrávku před prázdnou

bránu stačil vykopnout jeden z obránců hostů. Domácí dostali hosty po tlak, ale šance, které

si připravili, opět (jako pokaždé v posledních zápasech),zahazovali. A že to byly opravdu

šance sto procentní! První poločas tak skončil nerozhodně 0:0.

Druhý poločas začal tak, jak skončil ten první. Šancemi domácích. Po Bačově centru ve

46.minutě a následné střele zachránil hosty od pohromy hostující obránce, který stál v cestě

míči do sítě. O chvíli později Sedlákovu bombu s námahou vyrazil stařičský gólman. V minutě

56-té se dostali k prvnímu vážnějšímu ohrožení domácí branky hostující fotbalisté a k údivu

všech přítomných z toho byl vedoucí gól – 0:1. Palkovice gólově odpověděly v 66.minutě. To

Burda zahrál výborně trestný kop od postranní čáry a našel přesně Sedlákovu hlavu – 1:1.

Zdálo se, že domácí dokonají obrat v utkání. Přišla však 70.minuta a nešťastná ztráta míče

v prostoru hráčských laviček, kdy hostující útočník prošel z levé strany palkovickou obranou

a zastavit ho musel až nedovolený zákrok obránce Kocicha a kopala se penalta, kterou

hostující útočník bezpečně proměnil ve druhý gól hostů – 1:2. Domácí hosty přitlačili k

vlastní šestnáctce, ale vytěžili pouze břevno po Sedlákově hlavičce. Naopak, zase platilo

to známé „nedáš – dostaneš“ a v 80.minutě to už bylo 1: 3. I přes zoufalý tlak se domácím

již nepodařilo něco udělat s výsledkem, ikdyž v 90.minutě byli po nastřelení tyčky staříčským

obráncem blízko aspoň ke snížení stavu.

Byl to svým způsobem vyjímečný zápas. V porovnání s utkáním proti Kopřivnici to bylo

jako noc a den. Zatímco před týdnem i přes těsnou prohru s prvním mužstvem tabulky diváci

děkovali domácím fotbalistům za výborný výkon, v tomto utkání, tentokrát s posledním

týmem tabulky, mužstvo neuspělo. Zvláštní, ikdyž připouštím, že šlo o místní derby, balón je

kulatý a stát se může cokoliv… Do konce podzimní části zbývají sehrát ještě tři utkání, což je

dostatečný prostor na případný posun tabulkou vzhůru. Jen to chce vrátit se ke svému

fotbalu a k výkonům, které zdobily naše barvy při postupu do 1.B třídy. Celé mužstvo na to

určitě má !

Další mistrovský zápas odehrají naši fotbalisté v sobotu 22.října od 14,30 hodin ve