top of page

Palkovice-Smilovice B 4:0 (3:0)

Do Palkovic se v tomto ročníku okresního přeboru pro body nejezdí. Toho si byli plně vědomi i fotbalisté Smilovic B, kteří si v sobotu přijeli změřit síly s domácími fotbalisty. Od prvních minut bylo zcela zřejmé, že jejich hlavním cílem bude dostat co nejméně gólů, a to za každou cenu. Tak taky vypadalo i jejich "herní úsilí" po celý zápas.. Konečný výsledek je tak pro hosty velice milosrdný, dění na hřišti a převaze domácích by spíše odpovídalo dvouciferné skóre...

Samotné utkání začalo náporem domácích a sérii jejich čtyř rohových kopů. První branku utkání však přinesla až 7.minuta zápasu, kdy po výborně zahraném trestném kopu Patrika Burdy hlavička Honzy Farského skončila v síti za zády hostujícího brankáře - 1:0. Ani druhý gól nenechal na sebe dlouho čekat. Ve 14.minutě po faulu v pokutovém území nařídil rozhodčí Malinovský pokutový kop, který Honza Vrtný (až na dva krát) proměnil - 2:0. Šance domácích se i nadále rodily jak na běžícím páse, ale góly nepřicházely. Ve 28.minutě byl již hostující brankář překonán, ale po střele Neuvirtha ho na brankové čáře zastoupil jeden z obránců. Další změnu skóre tak přinesla až 38.minuta. To Honza Vrtný utekl po levé straně a svým centrem našel nabíhajícího Patrika Burdu, který na druhý pokus překonal brankáře Smilovic. Stejný hráč se mohl zapsat do střelecké listiny i ve 41.minutě utkání, proti byl ale hostující gólman, který jeho střelu zneškodnil.

Podobný průběh měl i celý druhý poločas. Na jeho počátku se dva krát zastřeloval Honza Vrtný, branku však netrefil. Hosté se pouze bránili a za lichotivé skóre mohli děkovat výbornému výkonu svého brankáře, který mnohdy s velkým štěstím pochytal i nemožné. Sami branku domácích vůbec neohrozili, jedinou střela na brankáře Dominika Smolíka vyslali až v 76.minutě. Za to domácí se v zahazování šancí přímo předháněli. Palkovičtí příznivci jen kroutili hlavami, co všechno je možné neproměnit. Po hostujícím gólmanovi byl nejzaměstnanějším mužem na hřišti pořadatel, který sbíral zakopnuté míče ze zahrady za hostující brankou. Jak trefně poznamenal jeden z fandů, byl to "festival zahozených šancí". A jak dodávám já, bylo to několik "festivalů" za sebou. Kdyby se fotbal nehrál na góly, ale na nevyužité šance, byly by Palkovice určitě mistrem republiky....Pro pořádek ještě doplním výsledek. Na konečných 4:0 zvýšil v 70.minutě Lukáš Slanina.

Domácí fotbalisté splnili ziskem tří bodů svoji povinnost a i při neúplné sestavě (chyběli Kusý, Huška, Reiský a Závodný), předvedli pohledný fotbal s řadou výborných kombinačních akcí. Jen ta koncovka.... Opět to byl vysoce kolektivní výkon, z jednotlivců zaslouží ocenění především střelec první branky Honza Farský, který snad neprohrál žádný hlavičkový souboj a výborně dirigoval palkovickou obranu. Ve středu 18.května od 17,00 hodin pokračuje okresní přebor vloženým kolem, v němž Palkovice přivítají na svém hřišti fotbalisty Hrádku.