top of page

Palkovice-Písek 8:3 (4:1)

Po nevydařeném a i dosti nešťastném utkání s Nebory (0:1),měli palkovičtí fotbalisté v dalším kole okresního přeboru (opět na domácím hřišti), možnost nápravy a zisku důležitých bodů, bez nichž by se jim už vzdálilo čelo tabulky.

V cest jim stáli tentokrát fotbalisté Písku, kteří v poslední době neoplývají nijak výraznou formou a v minulém kole obdrželi v Pržně šest branek a prohráli výrazným rozdílem 6:1.

Ale ani domácí se před utkáním nenacházeli v dobrém rozpoložení. Pocity prohry z minulého kola ještě tak zcela nevyprchaly, k nim se pak přidružily aktuální problémy se složením mužstva pro tento zápas. Od utkání ve Smilovicích je základní sestava hodně okleštěná, chybí čtyři i více hráčů. Nejinak tomu bylo i nyní. Někteří jsou zraněni (Merta, Svobodník), jiní nemocní nebo v karanténě (Smolík P., Kusý, Bača, Bittala, Donč),někteří nastupují s nedoléčenou virózou (Kocich, Závodný).

V Palkovicích se stává pomalu tradicí, že ti z diváků, kteří nestihnou dorazit včas na začátek utkání, přijdou o některý ten dramatický zážitek, či dokonce i o gól. Stalo se tak i tentokrát, kdy už ve 2.minutě domácí Skalický výborně zahrál rohový kop a "posadil" míč na hlavu Vrtného, který krásnou křížnou hlavičkou otevřel skóre utkání - 1:0. Po rychlém vedení domácích se hra zklidnila, hrálo se většinou bez ohrožení jedné či druhé branky. Až ve 26.minutě se gólově prosadila dvojice Slanina - Neuwirth, když Slaninův polocentr - polostřelu odeslal Neuwirth do písecké branky - 2:0. Hosté hrozili z občasných brejků. Při jednom z nich ve 39.minutě zahráli domácí špatně ofsajd systém a hosté z první střely na branku snížili na jedno brankový rozdíl - 2:1. Ve 41.minutě byl však rozdíl ve skóre opět dvou brankový. To po Neuwirthově přihrávce se gólově prosadil Huška - 3:1. To ale ještě nebylo ze strany domácích pro první poločas všechno. Neuwirth, (opět jako nahrávač),vybídl krásným centrem k neméně perfektní hlavičce Vrtného a ten se nemýlil - 4:1.

Také druhý poločas začali aktivněji domácí. V 50.minutě po "závaru" před brankou Písku se dostal k odraženému míči "netradiční" střelec Vyvial a z 18 metrů pěknou umístěnou střelou "zavěsil" - 5:1. V 55.minutě potrestali hosté nedůslednost palkovické obrany a snížili na 5:2. Další gól domácích ale nenechal na sebe dlouho čekat. V 66.minutě to byla opět dvojice Vrtný - Neuwirth. když po příhře Vrtného obešel i golmana a navýšil skóre na 6:2.Do střelecké listiny se zapsal i Kocich, který hezkou hlavičkou po centru Burdy posunul skóre na 7:2. Ani poslední desetiminutovka se neobešla bez branek. V 82.minutě se radovali hosté a snížili na 7:3. Poslední slovo v zápase měli ale přece jen domácí. Výkop golmana Smolíka doputoval až k Vrtnému,

který si poradil s obráncem Písku a zvýšil na konečných 8:3.

Palkovičtí fotbalisté přes problémy se sestavou výrazným rozdílem zaslouženě zvítězili a připravili divákům zajímavou střeleckou podívanou. Gólově se se třemi góly prosadil nejlepší střelec domácích Vrtný, kterému úspěšně sekundoval střelec a nahrávač Neuvirth. Svůj vysoký standard si odehráli Huška s Burdou, ostatní nezklamali. Nezbývá než věřit, že do dalšího zápasu v Janovicích v sobotu 9.října,se alespoň z části vyprázdní marodka a důležité venkovní utkání odehrají v plné síle a s bodovým ziskem.