top of page

Palkovice - Ostravice 1 : 0 (0:0)

V dalším kole 1.A třídy (6.ligy) přívítali domácí na palkovickém trávníku fotbalisty

Ostravice, vítěze minulého ročníku 1.B třídy. S napětím očekávaný souboj dvou

vyrovnaných soupeřů skončil těsným vítězstvím domácích, což je jejich první výhra,

pro hostující Ostravici je to naopak první porážka v soutěži. Domácí se ziskem tří bo-

Obě mužstva nenastoupila v těch nejsilnějších sestavách. Hostům chyběl jejich

nejlepší střelec Milar, domácí postrádali pro zranění či nemoc hned několik hráčů

základní sestavy (Smolík, Pánek, Mrkvička, Kusý). Největší problém měli domácí s

obsazením postu brankáře. Nakonec se do branky postavil stopér Petr Kocich a vedl

si přímo skvěle !

První minuty patřily domácím. Ve 2.minutě se vinou špatného zpracování nedostal

do šance Lukáš Slanina, v 7.minutě střílel Honza Vrtný jen těsně vedle hostující

branky. V další šanci byl po Slaninově přihrávce Honza Farský, ale hostující gólman

jeho střelu vyrazil na rohový kop. Ve 23.minutě to byli hosté, kteří ohrozili domácí

branku, ale „náhradník náhradníků“ Kocich byl připraven.

Závěr poločasu, (jak už to u domácích bývá), byl opět dramatický. Nejprve ve 42.

minutě Svobodník z úhlu neprostřelil ostravického gólmana, aby v minutě 44.před-

vedl palkovický Kocich znamenité dva zákroky a zabránil tak hostům dostat se do

vedení.

Druhý poločas začal útočně z obou stran. Nejdříve hosté v 52.minutě z dobré

příležitosti netrefili Kocichovu branku, v 56.minutě sice domácí dali gól,  ten však

pro ofsajd nebyl uznán. V 62.minutě se však už domácí dočkali. Centr z pravé strany

našel připraveného Lukáše Slaninu, který střelou „koníčkem“ otevřel skóre a poslal

domácí do vedení - 1:0. Od této chvíle se hosté začali stále více prosazovat, jejich hru

umně dirigoval bývalý ligový fotbalista Petr Stýskala. V 85.minutě domácím zatrnulo,

když „hrdina dne“ Kocich špatně odkopl od své brány a situaci musel na poslední

chvíli skluzem zachraňovat stopér Přema Kožušník. Na druhé straně mohl v 85.minutě

pojistit vedení domácích Honza Vrtný, ale samostatný „nájezd“ na brankáře hostů

neproměnil. Poslední gólovou šanci domácích měl v 87.minutě Honza Huška,

„obstřelem“ ale bránu netrefil.

Palkovice se tak nakonec dočkaly zaslouženého vítězství a historicky prvního vítězství

v soutěži 1.A třídy. Přes problémy se sestavou ukázalo mužstvo opět svoji sílu,

schopnost bojovností a fotbalovostí přehrát i „tabulkově“ silnějšího soupeře. Ocenění

zaslouží bez rozdílu celé mužstvo na čele s brankářem Kocichem. Výbornou fotbalovou

kulisu vytvořili i fandové obou mužstev, zvlášť ti domácí, kteří po celý zápas svoje hráče

sportovně povzbuzovali.

Další mistrovské utkání sehrají Palkovice v sobotu 14.září od 16.00 hodin na stadiónu

Emila Zátopka v Kopřivnici. Přijeďte naše hráče do Kopřivnice povzbudit !!