top of page

Palkovice - Nošovice 3:1 (2:0)

Los dalšího kola okresního přeboru přivedl na palkovický trávník fotbalisty SK Nošovice. Domácí fotbalisté po smolné remíze v Bukovci (vyrovnávací gól domácích v 90.minutě),museli nutně zabrat, aby neztratili kontakt s čelem tabulky.

Za podmračeného počasí to byl souboj dvou mužstev z čela tabulky, který přivábil k návštěvě početnou skupinu fanoušků z obou táborů.

Utkání začalo oboustranně útočně a už v úvodních minutách po rohových kopech na obou stranách museli zasahovat oba golmani. Úvodního gólu v utkání se diváci dočkali už v 6.minutě,kdy Kusý hlavou ideálně uvolnil Slaninu do brejku, ten nezaváhal a po zemi obstřelil hostujícího golmana - 1:0. Za chvíli na to si oba hráči role vyměnili. V 8.minutě po průniku Slaniny po pravé straně přišla přesná přihrávka na Kusého, který s přehledem přidal druhý gól 2:0.Domácí pokračovali v náporu a v 17.minutě byl v šanci opět Kusý, který z 10 metrů hostující branku přestřelil. Ve 20.minutě byl v šanci opět Slanina, ale balón se mu zapletl pod nohama a gól nedal. O chvíli později vyrobil velkou hrubku Reiský, ale hosté nabízenou příležitost nevyužili. Ve 32.minutě po výborné akci dvojice Bača - Slanina se do velké šance dostal Skalický, ale zcela sám z blízka branku netrefil. V samotném závěru poločasu promarnili domácí obrovskou šanci, když nedokázali na třikrát prostřelit nošovickou obranu. Poslední z obránců nakonec vykopl míč z brankové čáry.

Druhý poločas začali lépe nošovičtí fotbalisté a už ve 46.minutě dosáhli kontaktní branky - 2:1.Jejich radost jim brzy pokazili dalším gólem domácí fotbalisté. To Burda v 52.minutě zahrával trestný kop z pravé strany od postranní čáry a krásným centrem posadil míč na hlavu Skalickému, který nekrytý u zadní tyče opět navýšil vedení Palkovic na dvou gólový rozdíl. Podobná situace nastala o 3 minuty později, kdy ze stejné situace tentokrát Vrtný hlavičkoval jen do rukou hostujícího gólmana. Domácí si i nadále dostávali do šancí. V 65.minutě hezká střela Vrtného jen těsně minula síť nošovické branky, v 76.minutě trefil po rohovém kopu Slanina tyč. Hosté se už v závěru zápasu nedostávali do šancí a tak palkovické vítězství bylo zcela zasloužené. Kaňkou na utkání bylo vyloučení domácího Bittaly za zbytečný "klukovský" faul, kterým tímto poslal hostující fotbalisty do 20 minutové "přesilovky".

Domácí neměli v tomto utkání kompletní sestavu, chyběli zraněný Huška a Neuvirt. Důležité tři body získali za bojovný, kolektivní výkon. Přehrávali hosty v kombinaci, kamenem úrazu bylo ale opět časté neproměňování šancí, i z těch nejvyloženějších pozic.

Vynikli útočně "ladění" fotbalisté Slanina s Bačou a Kusým, v záložní řadě Burda, který sice nehraje na svém obvyklém postu, ale po svém návratu ze Staříče podává solidní výkony. V obranné formaci si udržuje stabilně vysokou výkonnost Závodný, Přijdou však težší soupeři

(28.9. Nebory), kteří určitě více prověří ambice palkovickcýh fotbalistů na umístění v horní části tabulky.

Další utkání odehrají palkovičtí na hřišti mužstva Smilovice "B" v neděli 26.září od 10.00 hodin dopoledne.