top of page

Palkovice - Kozlovice 1 : 5 ( 0 : 3 )

Netradičně v sobotním dopoledni se v palkovickém sportovním areálu odehrálo

další kolo krajské fotbalové soutěže (6.ligy). V sousedském derby utkání byli sou-

peřem domácích fotbalisté Kozlovic. A ti se na palkovickém trávníku ukázali v

tom nejlepším světle a před rekordní návštěvou vyhráli zaslouženě vysoko 5:1.

Sestava Palkovic:                                                     Řehulka

Burda – Kožušník – Kocich (46‘ Pavlas) – Koutný (82‘ Galásek)

Kupka (46‘ Kusý) – Merta – Kavka - Slanina

Vrtný – Neuwirth (46‘ Pánek)

Asist.trenéra: Jaroslav Merta

Rozhodčí: Lojek – Klimek – Kotas

Diváků: rekordní počet na mistrovských utkáních – 386 !!!

Prvních 15 minut bylo z obou stran velice opatrných, nikdo nechtěl udělat chybu,

obě strany volily raději přihrávky na jistotu. Až přišla 20.minuta, kdy po centru z

pravé strany trefil nekrytý Palko polo nůžkami pravý dolní roh domácí branky – 0:1.

Domácí odpověděli střelou Burdy ze 30-ti metrů,  která jen těsně minula hostující

branku. Další branku přidali opět hosté, kdy po centru (opět z pravé strany), nebyl

pro hostujícího Matějku problém doklepnout zblízka na  0:2. Domácí odpověděli

šancí Slaniny, kterého však „vychytal“ kozlovický gólman. Těsně před poločasem šli

do brejku hosté a situaci tři na jednoho „zužitkovali“ Vaverkou – 0:3.

Po přestávce vstoupili do zápasu lépe domácí. V 51.minutě se prosadil střídající

Jakub Pánek, který zblízka „prostřelil“ kozlovického brankáře a dal domácím naději

na zkorigování výsledku – 1:3. Toho se však domácí příznivci nedočkali. Hosté měli

hru pod kontrolou, dobře kombinovali, byli déle na míči, vytvářeli si i další šance.

Naproti tomu domácí jakoby nevěděli co mají hrát, byli nepřesní a nedůrazní, v

obranné fázi neobsazovali soupeře, zcela „vyklidili“ střed hřiště, nedokázali „sbírat“

odražené balóny. V útočné fázi byl největším nebezpečím pro branku Kozlovic

exkozlovický Lukáš Slanina a po příchodu na hřiště i Jakub Pánek. Hosté se

střelecky prosadili v samotném závěru ještě dvakrát. V 82.minutě po střele ze

16-ti metrů byl nejblíže vyraženému míči hostující Lukosz – 1:4.  K radosti koz-

lovických fanoušků přidali hosté ještě jeden gól, když v 87.minutě na konečných

1:5 uzavřel střelecký účet utkání Matějka (opět z přečíslení dva na jednoho a

dorážkou do prázdné brány).

V derby utkání vyhrál po zásluze favorit z Kozlovic. Palkovické fotbalisty jakoby

poznamenala nešťastná prohra v Albrechticích, kde ještě pět minut před koncem

vyhrávali 2:1. Navíc, hráčský kádr postihla nebývalá marodka, mimo hru je pro

zranění nebo nedoléčená zranění polovina hráčů základní sestavy. Proto muselo

vedení oddílu řešit nedostatek hráčů pro toto utkání „zapůjčením“ z jiného klubu.

Další mistrovské utkání sehrají naši fotbalisté v sobotu 31.srpna od 16.00 hodin

na hřišti v Lískovci. Přijeďte naše hráče do Lískovce povzbudit !