top of page

Palkovice-Kopřivnice 0:1 (0:1)

Do Palkovic přijelo v sobotu vedoucí mužstvo tabulky 1.B třídy, sk. D, Kopřivnice, která by

letošní sezónu ráda brala jako poslední v této soutěži. Tu příští by už chtěli hrát o soutěž

výše. Domácí Palkovice ve dvou po sobě jdoucích utkáních zabraly a ziskem 6 bodů se

posunuly tabulkou nahoru a v souboji s lídrem nechtěly prodat svoji kůži lacino.

Sestava Palkovic: Smolík Dominik

Závodný (Burda) – Farský – Kocich – Reiský

Bača – Neuwirth – Merta – Slanina

Vrtný – Sedlák Trenér Libor Bilas 200 diváků.

Plně to potvrdil i úvod utkání. Domácí začali ofenzívně, hned v 1.minutě zahrávali rohový kop,

v 8.minutě vyzkoušel hezkou střelou pozornost hostujícího gólmana Merta. Ve 14.minutě

byli blízko ke gólu domácí, když po vyšachování hostující obrany střela Vrtného ze 12 metrů

mířila jen do náruče brankáře. V 19.minutě zahrozili hosté, ale jejich rychlý proti útok a

následnou střelu zneškodnil domácí Smolík. Sporná situace nastala ve 23.minutě. To Slanina

pronikl do šestnáctky hostů, kde po střetu s hostujícím obráncem skončil na zemi.

K údivu všech přítomných rozhodčí Ritter neodpískal pokutový kop proti hostům, ale udělil

žlutou kartu domácímu Slaninovi za údajné „filmování“. Domácí měli v těchto fázích zápasu

územní převahu, vytvářeli si střelecké příležitosti. Ve 38.minutě zamotal hlavu hostující

obraně Bača s Vrtným, ale před prázdnou bránou se nenašel nikdo, kdo by dostal balón do

sítě. A naplnilo se staré známé – „nedáš – dostaneš“. Ve 40. minutě z rychlého proti útoku

přečíslili domácí obranu a po centru z pravé strany překonali dorážkou bezmocného Smolíka

v domácí brance – 0:1.

Začátek druhé půle patřil domácím. Dva krát se po střelách domácích vyznamenal hostující

brankář, který s námahou zlikvidoval i Farského trestný kop z 52.minuty. Další sporný

okamžik přišel v 59.minutě po průniku a střele Farského, kdy před hostující brankou došlo

k „závaru“ a gól visel opravdu ve vzduchu…. Diplomatické rozhodnutí rozhodčího („faul na

brankáře“), však nebylo nakloněno domácím. Na druhé straně měli šanci v 68.minutě hosté,

brankář Smolík však zachránil. Závěr utkání ale patřil zcela domácím, ti fotbalisty z Kopřivnice

přehrávali a vytvářeli si gólové šance. V té největší z nich byl v 87.minutě Farský, jehož

prudkou střelu vytáhl brankář hostů nad břevno své branky. Palkovice nevyužily ani

sérii několika rohových kopů a tak nakonec v utkání vyhrál favorit…..

Pro domácí to bylo hodně smolné utkání. Byli Kopřivnici více než vyrovnaným soupeřem,

Měli i více vyložených příležitostí. Jenže, ta stará bolest, jejich proměňování. Za svůj výkon

si celé mužstvo zaslouží plné absolutorium. Potvrdili tak to známé rčení, že někdy i porážka

může být vítězstvím….

Spravedlivějším vyjádřením poměru sil na hřišti by byl více nerozhodný výsledek, ale takový už je fotbal.

Další mistrovské utkání 1.B třídy sehrají palkovičtí fotbalisté opět na domácím hřišti, a to

v sobotu 15.října od 15.00 hodin. Soupeřem jim budou fotbalisté Staříče.