top of page

Palkovice - Jeseník n.O. 1:2 (0:0)

V prvním jarním domácím zápase přivítaly Palkovice na svém hřišti fotbalisty Jeseníku.

Po vítězném vstupu do sezóny (výhra ve Vlčovicích 2:1) čekal na domácí zdatný soupeř

z čela tabulky. Ten po loňské výhře doma v Jeseníku (4:3) dokázal zvítězit i tentokrát a

připravit tak domácím první domácí porážku v letošním ročníku.

Sestava Palkovic:                                                           Filipec

Burda – Farský – Kožušník – Bystroň (Zima)

Svobodník  (Pavlas) – Mrkvička – Kavka – Slanina

Vrtný – Neuwirth  (Pánek)

Trenér: Libor Bilas      Asis.: Merta Jaroslav

Diváků: 250

Za příjemného, opravdu jarního počasí, se potkala na palkovickém trávníku dvě mužstva,

jejichž souboje byly dosud vždy velice vyrovnané se šťastnějším koncem pro hostující

Jeseník.

Ne jinak tomu bylo i tentokrát. Na úvod se hrál velice rozvážný fotbal z obou stran. První

roh kopaly ve 2.minutě Palkovice, první střelu na bránu  vyslali v 5.minutě hosté. V 16.

minutě kopali po akci Lukáče Slaniny další roh domácí, v minutě 28. šla střela stejného

hráče z otočky jen těsně nad. Okolo 35.minuty byli aktivnější hosté, když zahrávali tři

rohy v řadě. I přesto, že byly kopnuty výborně, nic z nich nevytěžili. Stejně se vedlo

při standardkách i domácím. První poločas byl tak vyrovnaný a nakonec skončil bez

větších gólových šancí na obou stranách bez branek.

Druhý poločas začali aktivněji hosté. Přesto to byli domácí, kteří po Svobodníkově střele

měli blízko k úvodnímu gólu. V 56.minutě ale po zaváhání domácí obrany a nepřesném

odkopu přišla střela jesenického útočníka do tyče a po té dorážka do sítě – 0:1. Než se

domácí vzpamatovali z inkasované branky, přišla 60.minuta a s ní druhý šok. Po průniku

levou stranou následoval centr a druhý gól v síti domácích – 0 : 2.  Od této chvíle začal

narůstat tlak palkovických.

S ubíhajícím časem přibývalo rohových kopů, přibývalo neproměněných šancí.

V 64.minutě byl Honza Vrtný sám před bránou, ale hlavou přestřelil. V 69.minutě

kopali domácí tři rohy za sebou, v 71.minutě po hezké kombinaci Lukáš Slanina

trefil pouze brankáře hostů, v 72.minutě střílel Přema Kožušník a opět se vyznamenal

jesenický gólman. Až přišla 84.minuta a křížný pas z pravé strany na Lukáše Slaninu.

Ten našel přihrávkou Jakuba Pánka, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:2.

Od této chvíle vsadily Palkovice ve snaze o vyrovnání vše na jednu kartu. Hosté se

umně bránili a využívali každé příležitosti k zaútočení do otevřené obrany domácích.

V 90.minitě měli jedinečnou příležitost k navýšení skóre a pojištění vítězství. Jejich

útočník však po sólovém nájezdu nevyzrál na výborného Filipce, který jeho pokus

o kličku bravůrně zlikvidoval.

O výsledku utkání rozhodla „pětiminutovka“ mezi 56.- 60.minutou, kdy hosté využili

dvou chyb palkovické obrany. Ti pak doplatili na přetrvávající bolest – neproměňová-

ní šancí. A že jich nebylo málo, ikdyž hráli bez nemocného Lukáše Kaulince a

nedoléčených hráčů Pavla Smolíka, Dominika Bače , Dana Kusého a Romana Merty.

Výbornou kulisu utkání vytvořilo početné publikum, včetně věrného jádra

palkovických fanoušků.

V příštím kole krajské soutěže 1.B. třídy, sk. D, dojde k sousedskému derby Fryčovice –