top of page

Palkovice - Horní suchá 1 : 1 (0:1)

Týden po povodních a za ideálního fotbalového počasí se v palkovickém sportovním

areálu hrál opět mistrovský fotbal. Soupeřem domácích byli v dalším kole 1.A třídy

Diváků: 106

Obě mužstva se zatím drží ve druhé části tabulky a nutně potřebovala bodovat. Hosté

si přijeli pro vítězství a nakonec nebyli od něj se svým mladým mužstvem daleko.

Domácí chtěli potvrdit výhru nad Ostravicí ziskem dalších tří bodů a posunem výše

tabulkou. Oběma se to při remíze podařilo jen částečně.

Do utkání lépe vstoupili hosté. Už ve 2.minutě se otevřela pravá strana palkovické

obrany a pro nekrytého Štrompa nebyl problém dostat balón do branky domácích – 0:1.

Obdržená branka poznamenala na dalších 20 minut výkon domácích. Navíc, v 11.minutě

musel pro zranění střídat Matěj Svobodník. Ve 12.minutě se palkovickým povedl rychlý

brejk s přečíslením, střelu už do prázdné branky ale zlikvidoval hostující obránce. V 18.

minutě trestný kop Adama Kavky ze 20 metrů vyrazil hostující gólman. Od těchto chvil

převzali herní iniciativu domácí. Ve 26.minutě byl po hrubce obrany Horní Suché ve vylo-

žené šanci kapitán Honza Vrtný, ale netrefil opuštěnou branku hostů. Domácí pokračo-

vali v tlaku a výsledkem byla série rohových kopů, které výborně zahrával Adam Kavka.

Ve  výborných příležitostech se ocitli Vrtný, Merta, Pánek a Farský, jejich hlavičky ale jen

těsně míjely hostující branku.

Druhý poločas začal šancemi na obou stranách, skóre se však neměnilo. V 61.minutě

sice bylo vyrovnáno, gól však neplatil pro ofsajd. Ani hosté nezůstavali pozadu a v 67.

minutě musel vytáhnout výborný zákrok palkovický brankář Petr Kocich, když nohama

zmařil samostatný nájezd hostujícího útočníka. Fotbalisté Suché byli i nadále útočně

naladěni, dvakrát byli blízko ke gólu, ale palkovickému brankáři pomohly tyčky jeho

branky. V 83.minutě svým typickým způsobem po brankové čáře unikl Lukáš Slanina a

obránci nezbylo nic jiného, než ho faulovat – pokutový kop. K jeho exekuci se postavil

Honza Vrtný a s přehledem ho proměnil ve vyrovnávací branku – 1:1.

V 90.minutě ještě došlo ke zbytečnému oboustrannému vyloučení domácího Pánka a

hostujícího Pietrasze.

Divácky zajímavé a dramatické utkání tak skončilo po zásluze nerozhodně. Potvrzuje se,

že soutěž bude velice vyrovnaná a každý získaný bod bude velice důležitý. Domácím se

sice snížila „marodka“, přetrvávají však problémy s golmany.  Ikdyž, jak opět ukázal

dnešní zápas, Petr Kocich je více než kvalitním náhradníkem. Celé mužstvo zasluhuje

poděkování za bojovný výkon, jen to proměňování vyložených brankových příležitostí.