top of page

Palkovice – Dobratice 1 : 3 (0:2)

V sobotním deštivém odpoledni bylo na programu další kolo fotbalových soutěží,

v němž se na palkovickém trávníku po 12 létech opět potkala mužstva Palkovic a

Dobratic. Hosté, jako dlouholetý účastník 1.A třídy, přijeli v roli favorita a své roli

plně dostáli. Ve vyrovnaném utkání nakonec rozhodla větší zkušenost a fotbalovost

Dobratic. Přes nepříznivé počasí přišla na utkání velmi pěkná divácká návštěva z

obou soupeřících táborů.

Sestava Palkovic:                                                          Kocich

Burda – Kožušník (39‘ Kusý) – Farský – Kavka (83’Závodný)

Neuwirth – Merta (20’Ryška) - Mrkvička (83’Hrabovský) - Slanina

Vrtný - Pánek

Rozhodčí: Matěj Kratochvíl – Marian Svoboda – Aleš Urbánek.

Delegát FAČR: Ludvík Urbanec.

Diváků: 185

V úvodu utkání byli aktivnější domácí fotbalisté a v první čtvrt hodině měli dvě

výborné brankové příležitosti, volajících po gólovém vyjádření. Hned ve 2.minutě se

na levé straně uvolnil Lukáš Slanina, ale před hostující brankou nebyl nikdo, kdo by

jeho akci zakončil. V 15.minutě to byl opět Slanina, který výborně našel Adama Kavku,

ten však ale gólmana hostů neprostřelil. Po dvou šancích domácích se hra vyrovnala a

a do dobrých příležitostí se dostávali i hosté z Dobratic. Ve 20.minutě se zranil Roman

Merta a domácí museli po prvé střídat. Zlomová pak byla pro palkovické fotbalisty

39.minuta utkání. To když při běžném souboji uprostřed hřiště došlo ke střetu dvou

domácích fotbalistů, na což doplatil domácí stopér Přemek Kožušník zraněním, ke kte-

rému musela být přivolána rychlá lékařská pomoc. Po vyšetření na CT nebylo naštěstí

zjištěno žádné vážnější poranění a Přemek byl ještě večer propuštěn do domácího

ošetřování. Přemo, přejeme brzký návrat na zelený trávník ! Závěr prvního poločasu patřil

hostům. Ve 41.minutě se po jedné z šancí domácích hra rychle přenesla před domácí

bránu a pro hostujícího Šimečka už nebyl žádný problém dostat hosty do vedení – 0:1.

Už v nastaveném čase přišla další rána pro domácí, když hostující Pařenica využil

chvilkové nekoncentrovanosti palkovické obrany a pohodlně navýšil vedení hostů – 0:2.

Druhý poločas začal nadějně pro domácí. Ve 47.minutě byl v pokutovém území hostů

faulován Lukáš Slanina a rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil domá-

cí kapitán Honza Vrtný a bezpečně jej proměnil – 1:2. Po gólu domácí ožili a tlačili se k

hostující brance. Hosté se však umně bránili a využívali každé příležitosti k rychlým brej-

kům. Prokazovali tak svoji herní vyspělost a kombinační schopnosti, ne nadarmo jsou na

špici tabulky. Na domácích jakoby ležel stín nešťastného zranění Přemka Kožušníka a

ani zvýšené úsilí nepřinášelo vyrovnání. Naopak, byli to hosté, kteří vysunutou domácí

obranu často přečíslovali a vytvářeli si vyložené brankové příležitosti. V 64.minutě stříleli

zblízka nad, v 77.minutě zachránil brankář Kocich, když přízemní střelu k tyči vyrazil na

rohový kop. V 85.minutě nastřelili hosté tyč domácí branky. Nakonec se však skóre přece

jen ještě měnilo Po vyšachování palkovické obrany přidal třetí gól  hostující Chlebek –

1:3.

Dobratice vyhrály v Palkovicích zcela zaslouženě. Byly fotbalovější, měli ve svém středu

více fotbalových individualit. Domácí nesehráli špatný zápas, vytvořili si několik vylože-

ných šancí, jejíchž neproměnění rozhodlo o výsledku. Po celou podzimní sezónu zůstává

obrovským problémem stále velká marodka hráčů, po dnešním zápase se počet zraně-

ných ještě dál navýší….

V příštím kole hrají fotbaisté Palkovic na hřišti vedoucího mužstva soutěže v Bystřici n.O..

Zápas se hraje v neděli 13.října od 15.00 hodin. Přijeďte naše hráče do Bystřice n.O. po-