Sestava Palkovic:                                                        Filipec

Farský(85.Závodný) – Kožušník – Kocich(72.Pavlas)

Bača(72.Neuvirth) – Kavka – Slanina

Vrtný – Pánek

Trenér: Libor Bilas

Asist. trenéra: Jaroslav Merta

Rozhodčí: Beran – Horáková – Hrubý                                                              Diváků: 250

Ideální fotbalové počasí, velice pěkná divácká návštěvnost a perfektně připravený

trávník ostravického hřiště – to byla kulisa sobotního mistrovského derby utkání 1.B.třídy

mezi domácí Ostravicí a Palkovicemi. Navíc – obě mužstva se pohybují na špici tabulky,

produkují útočný fotbal (viz počet vstřelených branek) a na jejich zápasech vždy se je na

co dívat. Ne jinak tomu bylo i tentokrát. Podzimní vzájemný zápas v Palkovicích skončil

nerozhodně 1:1

Vedoucí mužstvo tabulky proti třetímu mužstvu tabulky. Tak byly rozdány před zápasové

karty. O dramatičnost utkání nebylo nouze. A začalo se opravdu z ostra. Už těsně po

rozehrání ve 2.minutě vyrobili domácí fatální chybu ve středu hřiště, kterou potrestali

Matěj Svobodník s Honzou Vrtným – 0:1. O chvíli později bylo opět zle – nedobře pro

domácí. To když Jakub Pánek skvělou přihrávkou uvolnil Dominika Baču, ten prošel po

po brankové čáře a odrazem od domácího Mendreka poslal hosty do dvou gólového

vedení. V 10.minutě se dostali do první šance i domácí, ale jejich příležitost Filipec vý-

borně zlikvidoval. Ve 13.minutě pak přišla další gólová pohroma pro domací, když Bačův

centr usměrnil do domácí brány Jakub Pánek. Ve 26.minutě našel jeden z ostravických

obránců dlouhým pasem nejlepšího střelce soutěže Milara, který pěknou křížnou střelou

snížil vedení hostů – 1:3.V minutě 31. byl brankový rozdíl opět tří brankový. Lukáš Slanina

utekl po levé straně a přesným centrem na volej našel pravačku Honzy Vrtného – 1:4. Ve

35.minutě asistent rozhodčího č.2 chybným rozhodnutím o výhodě autového vhazování

pustil do šance zkušeného Stýskalu, který nezaváhal a snížil – 2:4. Výborný zákrok vytáhl

ve 37.minutě brankář Filipec, když nohama „vychytal“ sólový nájezd domácího útočníka.

První poločas tak skončil zaslouženým vedením  hostů.

Druhý poločas začal obdobně, jako ten první. Hrubou chybu v rozehrávce domácích

potrestal už ve 46.minutě Honza Vrtný – 2:5. Ve 49.minutě zahrávali domácí rohový kop

tak nešťastně, že neuhlídali Dominika Baču, který se na vlastní polovině zmocnil míče

a „dopravil“ ho až do sítě domácích – 2:6. V těchto chvílích přibývalo odpískaných faulů

před pokutovým územím hostů a z nich zahrávaných trestných kopů exligovým

fotbalistou Petrem Stýskalou. Naštěstí žádná z jeho střel se neujala. Za zmínku stojí ještě

neproměněný pokutový kop palkovickým Farským, který trefil pouze domácího gólmana.

V 85.minutě korigoval konečný výsledek pěknou brankou Stýskala – 3:6.

Překvapivé, ale zcela zasloužené vítězství Palkovic na horké ostravické půdě. tak bylo na světě.

Utkání mělo velmi dobrou úroveň, hlavně hosté z Palkovic odehráli výbornou fotbalovou

partyji, což po zásluze ocenila početná skupina palkovických fanoušků. Po příchodu

nových hráčů a návratu zraněných do sestavy mužstvo nabylo na síle, hraje ofenzívní

fotbal a tvoří dobrou fotbalovou partu. Do konce soutěže zbývá posledních 6 kol a

situace na špici tabulky začíná být velmi zajímavá a dramatická.

V příštím kole přivítají Palkovice na svém hřišti fotbalisty Spálova. Hraje se v sobotu

11.května od 16.30 hodin. Přijďte povzbudit naše fotbalisty!