Smolík - Vyvial T, Lesniak, Slíva, Merta J. - Kocúr, Huška, Kozel, Burda - Vrtný, Skurka (30')

40' Lýsek

59' Lýsek

90' Lýsek

Komentář k utkání

Po zápase proti Písku opět palkovičtí zavítali na polskou stranu tentokrát do Mostu. Ještě před výkopem musel trenér Bauman improvizovat v sestavě z důvodů absence téměř celé obrany. Chyběli Roman Merta, Lukáš Magera, Pavel Király... A tak byl povolán do obranných řád stále agilní Jara Merta, který podržel tým zodpovědným výkonem. Již osvědčený (z minulých let) stopér Lesniak zahrál na tomto postu také zodpovědně a to se projevilo již od úvodního hvizdu rozhodčího. Palkovice dobře napadali a nedali domácím hráčům příliš času na rozehrávku a pokud se k něčemu mosty dostaly, narazily v bráně na Smolíka. Ve 22. minutě utkání, palkovičtí zahrozily pěknou kombinací a vybojovali rohový kop. K rohovému praporku přispěchal Slíva, který nachází centrem hlavu Vrtného a ten posílá Palkovice do vedení! Ve třicáté minutě musel vystřídat Skurka, který nastoupil do utkání s naraženou patou a tak se na hřišti po boku Vrtného objevil Přemek Strack. Po deseti minutách hry z útoku Strack chybnou přihrávkou do naší obrany vysílá domácího Lýska na samostatný výlet, kterému už nedokázal zabránit ani gólman Smolík a tak se Mosty před poločasem dostávají téměř zadarmo zpět na koně.

V druhém poločase se snažily Palkovice opět rychle napadat a nedat tak prostor domácím, avšak co se podařilo hostujícím hráčům vybojovat, to se nelíbilo zase hlavnímu rozhodčímu Šašinkovi! V 52. minutě Šafařík likvidačním zákrokem na stojnou nohu Vrtného dostává "jen" žlutou kartu!! Po jasném faulu na Slívu (ruka v obličeji), který rozhodčí viděl snad ze dvou metrů nechává hru plynout a po pár sekundách píská souboj tělo na tělo ve prospěch Mostů! Tento přímý kop dobře zužitkovali domácí, kdy ve vysoko převyšujícím výskoku nad naši obranou skóruje opět v 59. minutě domácí kanonýr Lýsek - 2:1! V dalších minutách mohly Mosty navýšit, ale Roman Kocúr dvakrát zachránil a odkopl míč z brankové čáry! Palkovičtí se ke konci zápasu k moc šancím nedostali a v 90. minuté uzavřel svůj hattrick Lýsek.

Oko diváka Biziho

Střelci: VRTNÝ  16, Strack 6, Kocůr a Huška po 4, Svobodník, Merta R., Slíva a Kozel po 3, Musil a Kusý po 2, Skalický a Garba po 1 + 2 vlastní = celkem 50 gólů v 19 zápasech = 2,63 g/z Penalty: beze změny - celkem my  43, proti nám 6/3 Rozhodčí:  ŠAŠINKA    -  Kuběna, Krpel   -  Jane, ruku na srdce - bylo to úplně nestranné ???? - domácí do utkání vlétli a v 10. vteřině jsme mohli prohrávat, ale máme Smoldu (a v průběhu utkání ještě mnohokrát)... - pak se hra vyrovnávala s větším počtem šancí domácích ... - přesto jsme se ujali vedení a nebýt hrubice Stracka v poli, mohli poločas vyhrát... - 2. poločas ukázal, že my sice máme Smoldu, ale domácí bohužel mají Lýska, který nám dal další 2 góly... - nebyli jsme lepší, ale domácí byli lepší i díky tomu, že rozhodčí moc dobře věděl kdo je domácí a kdo  MUSÍ  !!  vyhrát... - prohráli jsme, ale se vztyčenou hlavou, kdy naše sestava byla opět okleštěná a chyběla téměř celá obrana a v útoku tahoun posledních zápasů Bejkr... - přesto povolaní matadoři nezklamali a byli platnými členy týmu... - příště  :  dohrávka  v  ÚTERÝ  !!!  8. května 2018 v 16,30 hod doma s NOŠOVICEMI  (podzim 0:1)