top of page

Metylovice-Palkovice 0:7 (0:5)

Fotbalové jaro finišuje. Do konce okresního přeboru zbývají odehrát pouhá dvě kola a souboj o prvenství v soutěži, (a tím i o postup), začíná gradovat. Po vysoké domácí výhře na Janovicemi (7:1) zajížděli palkovičtí fotbalisté k derby utkání do sousedních Metylovic, s cílem potvrdit své dosavadní vedoucí postavení v tabulce. Po zaváhání Nebor v minulém kole doma s Nošovicemi (1:1) byla tady šance na navýšení bodového náskoku na svého největšího pronásledovatele. A to se také hostům z Palkovic dokonale podařilo, navíc s přispěním Písku, který "obral " Nebory o další dva důležité body za remízu 2:.2.

Ten, kdo přišel na hezký zmodernizovaný metylovický stadiónek o chvíli později, nemohl uvěřit údajům na světelném ukazateli - 11.minuta - 0:4 !!! Hosté vstoupili do utkání přímo skvěle. Běžela 4.minuta utkání, když Honza Vrtný hlavou prodloužil balón na Dominika Baču, který našel před bránou volného Lukáše Slaninu a ten nezaváhal - 0:1. O dvě minuty později vybojoval Dominik Bača míč na metylovickém obránci a opět Lukáš Slanina dorazil do sítě - 0:2. V 8.minutě přišel dlouhý pas za domácí obranu do běhu Lukáši Slaninovi, který naservíroval gólovou přihrávku Honzovi Vrtnému - 0:3. V 11.minutě se průnikem prosadil Dominik Bača a od brankové čáry poslal přízemní centr Lukáši Kozlovi, který na dvakrát dotlačil balón do branky - 0:4. Až ve 24.minutě se osmělili i domácí fotbalisté a ohrozili brankáře hostů Pavla Smolíka, který byl do této doby zcela bez práce. Jedinou šanci prvního poločasu si domácí vypracovali po trestném kopu ve 28.minutě,hostující gólman byl ale na místě. Ve 30.minutě zahrával Honza Vrtný trestný kop asi z 25 metrů. Jeho střelu přes zeď však domácí brankář výborným zákrokem vyrazil na roh. Další, v pořadí již pátá branka, padla po hrubé chybě domácího gólmana. Skóre poločasu na 0:5 završil Honza Vrtný.

Druhý poločas začali domácí velice agresivně. Dohrávali souboje, pomáhali si nedovolenými zákroky. V rozpětí tří minut dostali za fauly tři žluté karty. Fotbalově však měly navrch i nadále Palkovice. Svoji převahu ještě zvýraznily i brankově. V 58.minutě po dlouhém autu Honzy Donče se střelecky prosadil i stopér Honza Farský - 0:6, v 69.minutě využil opět chybné rozehrávky domácích obránců Honza Vrtný a vstřelil svůj třetí gól v zápase - 0:7.

Hosté splnili povinnost zisku tří bodů a jsou jen krůček od vítězství v soutěži a postupu do vyšší soutěže. Jak všichni jistě dobře víme, ten poslední krok (nebo kroky), bývají vždy ty nejtěžší. Ten krok příští čeká na palkovické fotbalisty v sobotu 11.června od 17.00 hodin v souboji s fotbalisty Milíkova. Vítězství by znamenalo překonání historického milníku fotbalu v Palkovicích - postup do 1.B třídy. Byl by to ten nejkrásnější dárek k loňskému 90.výročí založení fotbalu v