top of page

Lískovec - Palkovice 3:3 /1:2/

I v dalším kole fotbalové 1.A. třídy (6.ligy) došlo na souboj dvou týmů z frýdecko –

místeckého okresu. Real Lískovec hostil fotbalisty Palkovic. Obě mužstva před

týdnem prohrála. Lískovec (stejně jako Palkovice prohrál v Albrechticích 2:3),

Palkovice „v rámci dožínek“ pak v sousedském derby podlehly vysoko Kozlovicím

1:5. Důležitost utkání potvrzovala navíc skutečnost, že obě mužstva dosud nevy-

hrála a jsou zatím ve spodní části tabulky.

Sestava Palkovic:                                                         Smolík

Diváků: 145

Hosté začali v Lískovci svižně. V prvních minutách kopali dva rohové kopy a měli šanci,

kterou vychytal domácí gólman. V 8.minutě se už ale skóre měnilo, když šťastným

střelcem byl Lukáš Slanina – 0:1. Domácí odpověděli parádní střelou  v 10.minutě,

ale palkovický brankář bravůrně zachránil. Přišla však 16.minuta a kapitán hostů Honza

Vrtný trefil síť domácí branky podruhé a navýšil vedení hostů – 0:2. Domácí se ale z šoku

prvních šestnácti minut rychle „oklepali“ a v 18.minutě po průniku pravou stranou obra-

ny hostů snížili Kovalem – 1:2. A měli i další příležitosti ke gólu. Ve 25.minutě se z rychlé-

ho brejku dostali do velké šance, kterou však výborným zákrokem zlikvidoval brankář

Smolík. Zajímavý první poločas tak skončil zaslouženým vedením palkovických

fotbalistů.

Druhý poločas začali lépe domácí. Získávali územní převahu a dobrou kombinační hrou

si vytvářeli šance. Palkovice ale nezůstávaly o nic pozadu. Nejprve v 60.minutě výborně

na dvakrát zasahoval Smolík, o chvíli na to z brejkových situací zahrozili domácím Burda

s Vrtným a Slaninou. V 81.minutě se zdálo, že je o výsledku rozhodnuto, když Jakub

Pánek pronikl po pravé straně a přízemní střelou k tyči zvýšil - 1:3. Domácí zoufale tlačili

a snažili se o zkorigování výsledku. Povedlo se jim to hned v 83.minutě Hrdličkou – 2:3.

A jak už to v posledních zápasech palkovických bývá, bylo tu drama posledních minut,

Opět se rozhodovalo v posledních deseti minutách či v prvních minutách nastavení.

Definitívně mohl o výsledku rozhodnout Pánek, ale ani jeden ze dvou samostatných ná-

jezdů z boku neproměnil, vždy zachránil domácí brankář Pracuch. V 94.minutě zahrávali

domácí rohový kop, ve skrumáži přišel po nedorozumění s obranou faul brankáře

Smolíka a domácí dostali výhodu pokutového kopu. Ten s jistotou proměnil domácí

Cabák – 3:3. Drama skončilo, ani jedno mužstvo na kýžené tři body nedosáhlo. Daleko

blíže k nim měli hosté z Palkovic, ale ani dvou brankové vedení tentokrát nestačilo.

Mužstvo domácích, které má ve svém středu několik zkušených bývalých fotbalistů

Válcoven plechu, bylo kombinačně lepší, mělo oporu v brankáři Pracuchovi a hráčích

Fromeliusovi s Cabákem. Palkovické mužstvo se po příchodu Panáka s Mrkvičkou a

Farským ukázalo v mnohém lepším světle než v zápase s Kozlovicemi, přesto, že

ještě chyběli Neuwirth, Hrabovský, Kusý, Svobodník a Závodný (mimo dlouhodobě

zraněných Bače, Filipce a Zimy.). Zvláštní kapitolou utkání byla trojice rozhodčích, která

si za své verdikty často vysloužila oprávněnou kritiku početné skupiny palkovických

fanoušků.

Krajská soutěž pokračuje dalším kolem opět o následujícím víkendu. V sobotu 7.září se

v palkovickém sportovním areálu představí fotbalisté Ostravice. Začátek utkání je v 16.00

hodin. Přijďte povzbudit naše fotbalisty v tomto okresním derby zápase !!!