top of page

Klimkovice - Palkovice 1 : 4 ( 0 : 4 )

Neskutečné !  Palkovičtí fotbalisté po dvou letém působení v krajské soutěži 1.B. třídy

postoupili do vyšší soutěže – 1.A třídy. Rozuzlení boje o špici tabulky i o udržení se v

soutěži nakonec přineslo až poslední kolo. V něm druhé Palkovice zajížděly na hřiště

sestupem ohrožených Klimkovic s tím, že případným vítězstvím a tří bodovým ziskem

potvrdí  své postupové ambice. A tak se také stalo !

Sestava Palkovic:                                                          Filipec

Kavka – Kožušník – Kocich (71.Pavlas) – Farský

Svobodník -  Merta (55.Neuwirth)

Bača (71.Závodný) – Slanina

Vrtný – Pánek (81.Kusý)

Trenér: Libor Bilas

Asist. trenéra: Jaroslav Merta

Rozhodčí: Moravec – Burčík – Tomšík                                          Delegát ČMFS: Radim Petroš

Diváků: 150 ( z toho převážná většina palkovických fanoušků).

Utkání o „všechno“, jak pro domácí tak i pro hosty, bylo v úvodu vyrovnané. Nikdo

nechtěl zbytečně riskovat a udělat chybu. Ale chyba nakonec přišla a byla potrestána

gólem v domácí síti. Udělal ji domácí brankář, když v 16.minutě nepřesným odkopem

vybídl Lukáše Slaninu k přízemnímu centru na Jakuba Pánka, který nezaváhal a dostal

hosty do vedení – 0:1. Hned v 18.minutě vyšachovala dvojice Pánek – Bača domácí

obranu a nabíhající Matěj Svobodník  zavěsil – 0:2. Palkovickou gólovou „desetiminu-

tovku“ završil ve 23.minutě sólovým průnikem a pěknou křížnou střelou Dominik Bača -

0:3. Ve 37.minutě přišel dlouhý pas na Lukáše Slaninu, který přinutil domácího obránce

k faulu v pokutovém území a rozhodčímu Moravcovi nezbylo nic jiného, než nařídit

pokutový kop. Ten s jistotou ve čtvrtou branku hostů proměnil kapitán mužstva Honza

Vrtný. Brankový účet zápasu uzavřeli v 89.minutě domácí Dluhošem, čímž se tímto

gólem symbolicky rozloučili minimálně na rok s 1.B. třídou – 1 : 4.

Vítězství a zisk tří vele důležitých bodů tak otevřely palkovickým fotbalistům cestu

k historickému úspěchu – postupu do 1.A. třídy. To, co se nepodařilo několika

předcházejícím fotbalovým generacím, se nyní stalo skutečností. Obrovská poch-

vala a poděkování patří touto cestou celému hráčskému kolektivu a realizačnímu

týmu, včetně početné skupiny palkovických fanoušků, kteří i na soupeřových hřištích

vytvářeli svým fotbalistům skoro domácí prostředí. A výsledek se dostavil, i když v

průběhu sezóny to tak nevypadalo, když skoro celou sezónu byli na prvním místě hráči

Ostravice. Ti nakonec také z 1.místa postoupili, Palkovice jako druhé mužstvo ze všech

čtyř skupin 1.B. třídy s největším počtem získaných bodů postoupily také. Sestupují

Spálov a Klimkovice.

Všem příznivcům palkovického fotbalu přejeme hezké léto a při prvním mistrovském

utkání v nové sezóně a v 1.A. třídě v sobotu 10.srpna od 17.00 hodin na domácím hřišti