top of page

Dorost: Raškovice – Palkovice 0:6

Tento víkend nás na zápas přivítala vesnice Raškovice, která je mi velice blízká, protože se jedná o rodiště rodičů mé ženy. Zřejmě všichni hráči přijeli v plné síle, a tak ihned od úvodního hvizdu jsme se natlačili do velkého vápna soupeře. V útoku tentokrát nastoupil mladičký Jan Donč, který prozatím dokázal velice hezky zahrát na jakémkoliv postu. V prvních 20 minutách hry máme několik šancí, které nám ovšem do sítě nespadly a je čím dál těžší překonávat do té doby velice dobře hrající obranu Raškovic. Naše chvíle nastala teprve až ve 31 minutě kdy se do sítě trefuje právě výše zmíněný Jan Donč. První poločas tedy uzavíráme skromným výsledkem 1:0. Druhý poločas trenér Peter Bujňak udělal malinké změny v sestavě, které měly za následek obrovské změny ve vývoji zápasu. Posunul našeho levého beka Patrika Smutného do útoku a tento krok znamenal celkovou naši převahu v útočném pásmu, a to již od prvních minut počátku druhé půle. Všichni 3 útočníci si dokázali navázat na sebe soupeřovy obránce a tím vznikl prostor k zakončení již ve 47 minutě se Mirek Hrabovský trefuje a zvyšuje na 2:0 a začíná nyní smršť od Patrika Smutného, který se samozřejmě i po krásných nahrávkách svých spoluhráčů trefuje hned třikrát po sobě v rozestupu cca.5 minut a to znamená, že v 65 minutě hry vedeme již 5:0 a zápas je tímto pro soupeře i díky naší velice dobré hře obrany u konce. Poslední 6 gól si připisuje ještě Mirek Hrabovský a začínáme pomalu střídat abychom dali příležitost i ostatním hráčům. Jediná piha na kráse tohoto zápasu nebylo příliš férové mávání postranního rozhodčího z řad domácích, který dle mého úsudku se snažil odmávat jakoukoliv přihrávku jako ofsajd. Musíme na to rychle zapomenout protože 3 body jsou doma, a navíc jsme soupeře převálcovali i na tribuně, protože nejhezčí fanynky si přivezli kluci z Palkovic. Musím Vás všechny pochválit jen prosím pamatujte, že přijdou i soupeři kteří budou podstatně silnější a je tedy potřeba chodit pravidelně na tréninky abychom se dokázali perfektně připravit. PS:bývalý dorostenec Adam Farský a já jsme po prvním poločase tipovali konečný stav 5:0 a nebyli jsme příliš daleko (-: Patrik sliboval před úvodem druhé půle, že jeden určitě vstřelí a pořádně se přepočítal (-: Hezký den a fotbalu zdar. Roman Majchrovský ved. mužstva dorostu Palkovic