top of page

Bystřice - Palkovice 3 : 1 (1 : 0)

Po domácí prohře s Dobraticemi (1:3) čekal na palkovické fotbalisty v 11. kole fotbalové

1.A třídy další těžký soupeř – fotbalisté Bystřice, vedoucí mužstvo tabulky, které dosud

v soutěži neprohrálo a pouze dvakrát remizovalo.

Rozhodčí: Martin Chýlek – Marek Klečacký – Adam Kotas

Diváků: 105 ( z toho více jak polovina palkovických fanoušků !)

Od prvních minut bylo zřejmé, kdo bude na hřišti v Bystřici „kralovat“. Už v 1.minutě

měli obrovskou šanci domácí, ale domácí Baron skákavou střelou jen těsně

minul hostující branku. Ve 3.minutě se už ale měnilo skóre a domácí šli do vedení, když

záložník Kantor udělal kličku brankáři Smolíkovi i vracejícím se obráncům a zasunul míč

do odkryté branky Palkovic – 1:0. Hosté se po obdrženém gólu „oklepali“ a v 7.minutě

zahrozili střelou Jakuba Pánka vedle domácí branky. Obě mužstva hrála v dalším průběhu

poločasu dost nepřesně, k vidění bylo hodně zkažených přihrávek (více jich bylo na

straně hostů). Přesto se ve 37.minutě dostali k ohrožení domácí branky střelou Jakuba

Pánka, který ale domácího  brankáře neprostřelil.

Druhý poločas začali lépe domácí. V 51.minutě Zabystrzan „zatáhl“ útok po pravé straně

a poslal střílený centr před palkovickou branku, kde nekrytý Baron do poloprázdné

branky navýšil vedení domácích – 2:0. Další změnu skóre přinesla 54.minuta. Tentokrát

se radovali hostující fotbalisté, kteří pěknou hlavičkou Honzy Vrtného k tyči snížili – 1:2

Šanci na vyrovnání měli hosté v 56.minutě, kdy kanonýr hostů Honza Vrtný odražený

míč napálil pouze do středu bystřické branky, kde stál připravený gólman Galusik.

V 57.minutě si slabší chvilku vybrala palkovická obrana a domácí trestali – po faulu

Smolíka na Zabystrzana kopali pokutový kop, který domácí Buryan bezpečně

proměnil – 3:1. Po třetím gólu si už domácí výsledek pohlídali a zaslouženě vyhráli.

Byli lepší v kombinaci ve středu hřiště, kde hráli prim především jejich tři hráči futsalové

ligy.

Palkovice hrály v posledních dvou kolech proti prvním dvěma mužstvům tabulky.

Vyloženě nepropadly, ale ani nepřekvapily ziskem nějakého toho bodíku do „našla-

paného“ středu tabulky. Do konce podzimní části zbývají odehrát poslední čtyři kola

s mužstvy, se kterými bude povinnost získat body (Jablunkov, Libhošť, Tichá, Kopřiv-

nice).Poslední podzimní domácí utkání sehrají Palkovice v sobotu 19.října od 14,30

hodin. Soupeřem jim budou fotbalisté  Jablunkova. Přijďte povzbudit naše hráče a

rozloučit se s domácí podzimní sezónou !