top of page

Bukovec - Palkovice 1:1 (0:0)

Z Bukovce se body často nevozí. Toho si byli vědomi i palkovičtí fotbalisté, kteří další mistrovské utkání okresního přeboru odehráli v nejvýchodnější obci České republiky. Domácí si po vysoké výhře na Hukvaldech věřili i na střelecky rozjeté Palkovice. Fotbalu přálo i počasí a tak na závadu bylo částečně jenom hřiště, které rozměrově patří k těm nejmenším v okrese.

Utkání začalo z obou stran hodně opatrně. Do první šance se v 15.minutě dostali domácí. Dominik Smolík byl ale připraven a nebezpečnou střelu domácího útočníka vyrazil. Hosté zpočátku vsadili na hru nakopávaných míčů za obranu soupeře, ale hlavičkové souboje vyhrávali domácí obránci. Vázla kombinace, chyběla kvalitní finální přihrávka. Ve 24.minutě prošel po levé straně Neuwirt, ale jeho střela minula domácí branku. Střelba byla vůbec slabinou palkovických, když za první poločas vystřelili přímo na branku pouze jednou. Ve 33.minutě předvedl pěkné sólo Bača, ale ani tato akce neskončila gólem. Za zmínku stojí také pěkná Slaninova polovysoká střela - ale ani ta se mezi tři tyče domácí branky nevešla. Zmíněnou jedinou střelu na bránu zařídil Svobodník, ale domácí golman byl připraven. Domácí hrozili z nebezpečných brejků, ale ani oni netrefovali Smolíkovu bránu. Po celý zápas navíc hráli tvrdě, na hranici pravidel. Bohužel, některé zákroky zůstaly rozhodčím Pokludou nepotrestány.

Druhý poločas začali hosté náporem, který přinesl ve 48.minutě vedoucí gól Palkovic. Výborně zahraný trestný kop od postranní čáry umístil Merta elegantně za záda domácího golmana - 0:1.Domácí se po inkasovaném gólu brzy otřepali a zatlačili hosty na jejich polovinu. Měli i šance. Z trestného kopu dokonce nastřelii břevno Smolíkovy branky. Hosté odpověděli tutovou šanci v 61.minutě,kterou neproměnil Bača, když po úniku Slaniny a Neuwirtově střele nedokázal dorazit balon do sítě Bukovce. Na malém hřišti se akce střídaly na obou stranách. Navrch měli hosté. Hlavní roli v těchto minutách hrál Huška. Dvakrát byl exekutorem trestných kopů z ideální hranice 16 metrů. V obou případech neuspěl, trefil pouze zeď bránících hráčů.

V 89.minutě po úniku Skalického po levé straně a jeho přihrávce Huškovi ten z voleje trefil "jen" golmana domácích. Drama vyvrcholilo v poslední 90.minutě utkání. Jeden z posledních útoků domácích zastavil obránce Bittala, ale místo toho, aby poslal balón co nejdále od vlastní branky (do přilehlých zahrad),volil vyvezení na polovinu domácích. Balón však ztratil a domácí z následného rohového kopu hlavičkou srovnali na konečných 1:1.

Zklamaní palkovičtí fotbalisté spolu s početnou skupinou fanoušků opustili hřiště se sklopenými hlavami. Tentokrát se nepřidalo k fotbalovosti kousek toho štěstíčka. Několik vyložených příležitostí po tom přímo volalo. Hostům chyběl v utkání důležitý článek - zraněný Marek Závodný. Oporou byl opět Dominik Smolík, výborně zahrál Marek Reiský, v záložní řadě byl nejlepším Honza Huška. Hodně toho oběhal, vybojoval řadu balónů, dostával se do šancí.

Na malém hřišti tentokrát tolik nevynikla rychlost Lukáše Slaniny, ani technická vytříbenost Dominika Bači.

Příští mistrovské utkání sehrají palkovičtí fotbalisté v sobotu 18.září od 15,30 hodin, kdy na svém hřišti přivítají fotbalisty