top of page

Baška - Palkovice 0 : 1 (0:0)

Další z okresních derby utkání v rámci soutěže 1.B. třídy  se odehrálo na výborném

trávníku v Bašce, kde přijely Palkovice, třetí mužstvo tabulky. Po kontumační prohře

Bašky ve Stachovicích a vysokém vítězství Palkovic nad Veřovicemi byli favority

utkání hosté. Navíc, podzimní vzájemný zápas skončil vysokým vítězstvím Palkovic

Asist.trenéra: Jaroslav Merta

Rozhodčí: Ševčík – Yeghiazaryan – Šašinka                                              Diváků: 75

A podle tohoto scénáře  vypadal i úvod zápasu. Domácí začali opatrně, s respektem.

hostům patřilo prvních 15.minut. Prvním střelcem byl Kaulinec, ale netrefil pořádně

balón. Po něm to zkoušel z otočky Vrtný, ale domácí brankář byl připraven. Domácí se

dostali k první střele v 7.minutě. O převaze Palkovic svědčí, že za úvodních 10 minut

kopali 5 rohových kopů. V prostřední části první půle se hra vyrovnala, šance si začali

vytvářet i domácí, rušno bylo před oběma brankami. Ve 38.minutě na Slaninův centr

jen těsně nedosáhl Kaulinec, na druhé straně útočník Bašky ve vyložené šancí nevyzrál

na brankáře Filipce. Štěstí stálo při palkovických i při následující střele, která pouze

orazítkovala břevno jejich branky. Poločas tak skončil přes úvodní tlak hostů remízou.

Druhý poločas začaly aktivněji Palkovice. Výsledkem byl ve 49.minutě výborně zahraný

rohový kop Svobodníkem a perfektní hlavička Vrtného – 0:1. Po vstřeleném gólu hosté

ožili, v 50.minutě šla Kaulincova patička těsně vedle a v 64.minutě to byl opět Kaulinec,

který obešel i domácího gólmana, ale střílel těsně vedle. Osmělovali se více i domácí.

V 69.minutě byl ve výborné příležitosti jeden z bašťanských útočníků, obešel i

brankáře Filipce, ale branku netrefil. Útoky se střídaly a šance měly v závěrečné

deseti minutovce obě mužstva. Zásluhou výborných zákroků obou golmanů se už

na výsledku nic nezměnilo. Nejblíže ke změně byl palkovický Svobodník, jehož

„bomba“ v 92. minutě zatřásla břevnem branky domácích.

Palkovičtí fotbalisté nakonec v Bašce zvítězili tím nejtěsnějším rozdílem, ale

výkonem tentokrát své početné příznivce nepotěšili. V jejich hře bylo nezvykle

příliš „okének“ v obranné činnosti, neprosazovali se po stranách hřiště a jako

obvykle - nedávali góly ani z těch nejvyloženějších pozic. I přes zisk tří důležitých

bodů bude hodnocení utkání trenérem Bilasem asi hodně „kritické“….

V sobotu 27.dubna bude pokračovat 1.B. třída dalším kolem. Od 16,30 hodin se

utkají domácí Palkovice s fotbalisty Skotnice. Přijďte povzbudit naše fotbalisty.